Žmogus nuolat mokosi ir tobulėja. Tai pagrindiniai procesai, kurie įprasmina žmogaus gyvenimą. Tik tobulėdamas žmogus gyvena ir jo gyvenimas tampa visavertis. Tačiau kalbant apie žmogaus tobulėjimą, tam svarbios vertybės, kaip išmintis ir meilė. Tai galima įvardinti kaip pagrindinius veiksnius, kurie labiausiai ugdo žmogaus mąstymą ir gyvenseną bei leidžia daug sužinoti ir tobulėti, padėti tvirtus pamatus savo egzistencijai. Išmintis ir meilė daugelyje kūrinių yra vaizduojamos kaip pamatinės gyvenimo vertybės, todėl apie tokias ir panašias vertybes kalbama ir Sofoklio tragedijoje „Antigonė“. Taigi, remdamasi šiuo kūriniu, akcentuosiu pagrindinius argumentus, kurie įprasmins išminties ir meilės vertybių svarbą žmogaus tobulėjimo procese.
Antigonės pagrindinės vertybės – išmintis ir meilė – ugdo ją kaip visavertę asmenybę. Antigonė laikosi savo įstikinimų ir vertybių. Jomis vadovaujasi ir taip ne tik tobulėja pati, bet ir skatina tobulėti kitus, skleidžia šviesą ir gėrį. Jos paveikslas tragedijoje „Antigonė“ dėl šių vertybių yra žavintis. Ji drąsiai užstoja kelią dėdės Kreonto nurodymui nelaidoti dėl valdžios su Eteokliu susipešusio Polineiko. Antigonės paveiksle akcentuojamos svarbiausios jos vertybės ir savybės, kaip drąsa, narsa, ryžtas, meilė ir išmintis. Tokios savybės, kaip išmintis ir meilė, čia yra esminės, nes jos paskatina drąsiai veikti ir tobulėti. Meilė Antigonę priverčia galvoti apie savo brolius, kaip apie žuvusius didvyrius, kurie abu vienodai yra verti pagarbos. O išmintis įgauna lemiamą vaidmenį, nes ji supranta, jog nepadoru vieną brolį palaidoti, o kito ne, remiantis žmogiškumu. Ji vadovaujasi ne rašytais įstatymais, o žmogiškaisiais, taip saugodama savo protėvių moralės nuostatus – draudimas palaidoti brolį prieštarauja žmogiškumo normoms. Antigonė kūrinyje įprasmina idėjas, kad žmogus turi būti gražus bei didingas savo siela. Tik esant gražiam dvasiniam žmogaus pasauliui, įdomus tampa ir kūnas. Taigi, Antigonė, remdamasi šiomis idėjomis bei svarbiausiomis vertybėmis, kaip išmintis ir meilė, tobulėja ir tampa visavertė asmenybė.
Kreontas gina visiškai kitas vertybes, jam svarbūs yra jo paties kuriami įstatymai, kurie iškeliami aukščiau moralės normų. Savęs išaukštinimas Kreontą padaro...
Šį darbą sudaro 713 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!