Žieminiai rugiai – labai svarbūs duoniniai augalai. Be to, juos žemdirbiai vertina ir dėl to, kad jie gerai auga ir dera lengvose, rūgščiose dirvose. Lietuvoje žieminių rugių kas metai sėjama vis daugiau, nes jie labai efektyviai pasinaudoja po žiemos likusia dirvoje likusia drėgme ir dera kiekvienais metais. Derliumi jie dažniausiai pralenkia kitus lengvose dirvose auginamus javus ir yra atsparūs žiemojimui.
Intensyvus žieminių rugių auginimas nelabai skiriasi nuo įprasto auginimo. Pasėliams skirti laukai ariami, purenami, tręšiami tik viskas atliekama daug tiksliau, geriau, labiau pamatuotai. Intensyviojoje augalininkystėje stengiamasi lanksčiai prisitaikyti prie dirvos, oro sąlygų, augalų būklės taip, kad kiekvienas degalų, trąšų ar sėklų kilogramas, kiekviena technikos ir žmogaus darbo valanda neštų neabejotiną naudą.
Kasdien valgome juodą ruginę duoną. Visiems aišku iš ko ji kepama. Ne kiekvienas žino, koks ilgas jos kelias iki mūsų stalo. Apie tai stengtasi parašyti šiame darbe. Tai ir yra pagrindinis temos pasirinkimo motyvas.
Darbo tiriamasis objektas – žieminių rugių intensyvusis auginimas lengvose dirvose.
Kursinio darbo tikslas – susipažinti su intensyviojo žieminių rugių auginimo specifika.
Darbo uždaviniai pateikti žinių apie žieminių rugių savybes ir jų auginimui taikytiną agrotechniką. Darbas parašytas remiantis Lietuvoje atliktų tyrimų duomenimis, su rugių auginimu susijusia literatūra.
II. KILMĖ IR PAPLITIMAS
Seniausios rugių liekanos , priklausančios I – II tūkstantmečiui prieš mūsų erą rastos Moravijoje. Žinių apie rugių kultūrą pateikia romėnų rašytojas Plinijus. Tačiau aplamai rugiai yra daug jaunesnė žemės ūkio kultūra kaip kviečiai ir miežiai.
Literatūroje rašoma , kad dabartinė žieminių rugių pradinė forma rasta Turkijoje ir Libijoje. Žieminiai rugiai iš pradžių buvo traktuojami kaip kviečių piktžolė ir tik vėliau žemdirbiai, pastebėję, kad blogesnėse dirvose jie geriau auga už kviečius, pradėjo sėti rugius laukuose ir jie pasidarė atskira kultūra. Visgi praėjo daug laiko, kol iš laukinių formų buvo sukurtos vertingos vasarinių ir žieminių rugių veislės.
Literatūroje nurodoma, kad, remiantis archeologinėmis iškasenomis , galima daryti išvadą, jog Lietuvos teritorijoje rugiai jau buvo paplitę I –...
Šį darbą sudaro 6399 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!