Konspektai

Informacinių valdymo sistemų teorija

10   (1 atsiliepimai)
Informacinių valdymo sistemų teorija 1 puslapis
Informacinių valdymo sistemų teorija 2 puslapis
Informacinių valdymo sistemų teorija 3 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Sistemos valdymas kibernetiniu požiūriu. Valdymo proceso efektyvumas yra vienas iš pagrindinių civilizacijos pažangos faktorių, todėl valdymo sąvokos esmės supratimas būtinas visiems specialistams. Valdymas ir kibernetika – neatsiejami, nes kibernetika atsirado kaip mokslo kryptis apie bendruosius valdymo proceso dėsningumus gamtoje ir visuomenėje.
Valdymo proceso esmė. Kai kuriuos sistemos elementus paprastai sieja priežastiniai ryšiai: pakitus vieno elemento parametrui, pakinta ir kito. Sistemos valdymą galima apibūdinti kaip tikslingą priežastinių ryšių panaudojimą siekiant, kad konkrečių elementų arba jų grupių parametrai įgytų iš anksto nustatytas reikšmes arba išliktų iš anksto nustatytose ribose. Tuos kintamuosius priimta vadinti sistemos būsenos kintamaisiais. Kitus kintamuosius, per kuriuos elementai paveikia būsenos kintamuosius, priimta vadinti valdančiaisiais poveikiais, kuriuos, žymimus sistemose U(t), formuoja elementų grupė, kuri sudaro vieną iš sistemos dalių, t.y.(VS),terminas būsenos kintamieji (x(t))apibūdina elementus, kurie priklauso kitai šios sistemos daliai,vad. Valdomąją sistema. Jei kalbama apie įmonę ar organizaciją, tai valdomasis (VO) yra gamybos arba veiklos procesas,t.y.:gamybos objektas, apdorojimo technologijos, darbininkai, jų darbo vietos bei kiti gamybos proceso elementai, tiesiogiai susiję su gaminamo produkto formavimu, įmonės ar org.veikla .
Valdymo proceso esmė yra, kad VS turi matuoti būsenos kintamuosius x(t) ir parinkti valdančiuosius poveikius u(t), bei juos koreguoti, įvertindama apribojimus G1(t) ir G2(t) taip, kad trugdžių F1(t) ir F2(t) veikiama sistema funkcionuotų efektyviai.
Konkrečią sistemos būseną apibūdina sistemos būsenos kintamųjų reikšmių rinkinys konkrečiu laiko momentu. Atskirą sistemos būseną atitinka vienas iš būsenų erdvės taškas.
U(t) keičia sist. būsenas,t.y.perveda sist. iš vieno būsenos erdvės taško į kitą. Tokia perėjimų visuma suformuoja sist. vald. trajek. Kuri yra nukriepta iš sist. prad. Būsenos į tikslinę būsen. Sist. vald. traj. gali būti sudėtinga, priklauso nuo daugelį faktor., ypač nuo parinkto valdymo būdo. Nagr. VS ir VO yra keliami sekantys reikalavimai: 1.VS turi žinoti vald. tikslą, kuris turi būti nurodomas kaip sist. vald. tiksl.(tam kad sist.veiktų efektyviau); 2.VS turi pajėgti pakeisti VO būseną,t.y.turi būti atitinkami materialūs, finansinai, energetiniai, darbo jėgos...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2680 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
4 psl., (2680 ž.)
Darbo duomenys
  • Informatikos konspektas
  • 4 psl., (2680 ž.)
  • Word failas 66 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Informacinės valdymo sistemos - teorija

Informacinės valdymo sistemos - teorija Informatika Peržiūrėti darbą

Informacinių valdymo sistemų paskaitų medžiaga

Informacinių valdymo sistemų paskaitų medžiaga Informatika Peržiūrėti darbą

Kompiuterizuota informacinių sistemų (IS) inžinerija CASE paketu Provision Workbench

Kompiuterizuota informacinių sistemų (IS) inžinerija CASE paketu Provision Workbench Informatika Peržiūrėti darbą

Informacinių technologijų paskaitų teorija

Informacinių technologijų paskaitų teorija Informatika Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt