Elektroninė erdvė tampa globalios rinkos forumu, kuriame verslas ir vartotojai tiesiogiai sudaro sandorius, perka, parduoda ir netgi pateikia prekes, pilnai atsiskaito tarpusavyje. Visa tai dažniausiai atpigina elektroninėje erdvėje siūlomas prekes ir paslaugas, didina jų prieinamumą ir supaprastina pirkimo procedūrą. Paminėtina, kad elektroninė erdvė ne tik atveria naujas rinkas tradiciniams produktams ir paslaugoms, tačiau leidžia ir iš principo naujus elektroninius produktus ir paslaugas, kurie pristatomi ir dažniausiai vartojami elektroninėje erdvėje (pvz. muzikos įrašai, elektroninės knygos ir žurnalai, kompiuterių programos ir pan.) . Šios įpatybės leidžia teigti, kad elektroninė erdvė pati tampa globalia elektroninio verslo platforma. (Paliulis ir kt., 2007).
Įmonių veiklos sėkmė didele dalimi priklauso nuo veiklos organizavimo metodikos ir principų, vadovų priimamu sprendimų savalaikiškumo. Kad įmonė laiku priimtu strateginius sprendimus, reikia operatyviai reaguoti į jos veiklą lemiančius veiksnius. Informacijos srautų cirkuliacija rinkoje, jos įsisavinimas ir kryptingas panaudojimas priklauso ne tik nuo pačių informacijos vartotojų, bet ir nuo rinkoje sudarytų sąlygų tai informacijai gauti ir naudotis. Taigi, informacinės technologijos yra tiek verslo informacijos, verslo procesų optimizavimo, personalo valdymo priemonė, tiek naujų verslo krypčių atsiradimo katalizatorius. Informacinių technologijų potencialui tiek versle, tiek visuomenėje panaudoti skiriama daug dėmesio visame pasaulyje. (Paliulis ir kt., 2007).
Todėl šiame referate yra aprašomas elektroninis verslas, jo sandara, elektroninė komercija. Taip pat rašoma apie elektroninį verslą Lietuvoje, bei informacinėmis technologijomis pagrįtą bankininkystės sistemą. Pateikiama daug sėkmingiausių organizacijų pavyzdžių bei šiek tiek giliau supažindinama su Google organizacija bei jos sėkmės priežastimis.
Daugeliui elektroninio verslo raida asocijuojasi su interneto, pasaulinio voratinklio (WWW) atsiradimu. Tačiau tai nevisiškai tiesa. Elektroninio verslo operacijos tapo prieinamos jau XX amžiaus 8 dešimtmetyje. Jais daugiausiai naudojosi stambiojo verslo atstovai ir bankai. Net gi šiuo metu, XXI amžiuje, vis dar yra organizacijų, kurios naudojasi elekroninio verslo pradžioje atsiradusiomis operacijomis. Viena tokių yra tarpbakinių elektroninių perdavimų sistema SWIFT. Kiek vėliau atsiradę elektroniniai duomenų mainai padėjo elektroniniam verslui išplisti į gamybos, prekybos...
Šį darbą sudaro 3216 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!