Ši schema naudojama maitinant pavienius didelės galios atsakingus elektros įrenginius arba grupę koncentruotų elektros įrenginių. Šią schemą būtina naudoti sprogimui, gaisrui pavojingose patalpose, taip pat dulkėtose patalpose. Šios schemos privalumas: geras elektros energijos tiekimo patikimumas ir paprastumas. Trūkumas – brangumas. (kiekvienas imtuvas maitinamas atskiru laidu iš maitinimo sistemos; naudojama ši schema kur atsakingi ir didelės galios įrenginiai).
Ši schema naudojama tiekiant energiją dideliam imtuvų skaičiui, kurie yra išsidėstę išilgai sąlyginės ašies atžvilgiu. Magistralės gali būti išpildytos panaudojant laidus, kabelius bet dažniausiai panaudojami šinolaidžiai. Privalumas – pigumas. Tačiau tokios sistemos prastas patikimumas.
Tarpinė schema tarp radialinės ir magistralinės.
Pagrindiniais elektros kokybės rodikliais laikomi dažnis ir elektros tinklo įtampa. Šiuolaikinėms sąlygomis vis dažniau tenka atsižvelgti į trifazės įtampos simetriją bei jos sinusiškumą. Dažnį normalaus elektros sistemų darbo metu apsprendžia tik generatorių sukimosi greitis, o įtampos dydžiui, jos simetrijai ir sinusiškumui turi įtakos elektros tinklo parametrai.
Normuojamas dažnio nukrypimas nuo vardinio Δf = f – fn, normaliomis sąlygomis neturi viršyti ±0,1 Hz . Dažnio mažėjimas mažina ir elektros variklių sukimosi greitį, dėl to mažėja ir sukamų mechanizmų našumas. Dažnio svyravimu vadinamas greitas jo kitimas Δf > 0,1 %/s. Tai susiję su įvairiais trikdžiais sistemoje, kuriuos sukelia pereinamieji procesai dėl trumpųjų jungimų.
Pagal standartą dažnio svyravimai neturi viršyti ±0,1 Hz. Jei dažnio nukrypimus galima sumažinti automatiniais dažnio reguliatoriais sistemoje turint pakankamai aktyvios galios, tai dažnio svyravimus – automatiniais sinchroninių variklių žadinimo reguliatoriais. Kai kuriais atvejais tenka keisti elektros tinklo parametrus – naudoti išilginę kompensaciją, ir tuo mažinti elektrinį atstumą iki pastovaus dažnio versmių.
Įtampos nukrypimu vadiname algebrinį skirtumą tarp faktinės įtampos U ir vardinės Un: v = U – Un arba v% = (U – Un)/Un ·100%. Pagal standartą pramonės apšvietimo įrenginiams nukrypimai nuo vardinės įtampos neturi buti didesni kaip –2,5% ir +5%. Elektros varikliai mažiau jautrūs įtampos nukrypimams. Įtampos nukrypimai normuojami ir elektros tinklų įrenginiuose. Pagrindinė to priežastis yra...
Šį darbą sudaro 7062 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!