Darbo autorius palaiko nuomone, kad ilgalaikės investicijos (ir ypač užsienio) tampa pagrindiniu šalių perėjimo iš planinės į rinkos ekonomiką stabilizavimo ir efektyvinimo veiksniu. Užsienio investicijų šalyje apimtis parodo tos šalies patrauklumo tarptautinei bendrijai bei jos stabilumo rodiklį. Šiame darbe apsiribojama tik ilgalaikėmis tiesioginėmis ūkinių subjektų ( bei užsienio investuotojų) investicijomis į įmone.
Investicijos plačiąja prasme yra gana paplitęs reiškinys ir tampa vienu iš svarbesnių įrankių ekonominiams tikslams pasiekti. Sėkmingas investavimo procesas gali užtikrinti sėkmingą įmonės veiklą, duoti pelną, ir atvirkščiai, netinkamai valdant investicijas, neapskaičiuojant ir neįvertinant įvairių veiksnių, galima susilaukti nuostolių.
Darbo tikslas yra išnagrinėti ilgalaikių investicijų svarba Lietuvos ekonomikai, Lietuvos investavimo klimato teigiamus ir neigiamus aspektus bei šiais klausimais pateikti savo išvadas ir pasiūlymus.
Darbe naudojamasi teoriniais, praktiniais, analitiniais ir lyginamaisiais tyrimo metodais.
Ilgalaikės investicijos į Lietuvą
1. Literatūros apžvalga
Apie ilgalaikių investicijų efektyvumą šiuolaikiniame pasaulyje imta kalbėti dviem pastaraisiais XX a. dešimtmečiais.
Heaidas (1987); Boycko, Shleiferis ir Vishny's (1995) ir daugelis kitų socialinių mąstytojų akcentuoja tiesioginių investicijų į infrastruktūros objektus efektyvumo analizė rodo, jog “privatizacijos” sąvoka kaip tokių investicijų atėjimo sąlyga vartojama, apibrėžiant procesą ir valstybei priklausančio turto pardavimo (perleidimo) privatiems asmenims, ir valstybinių užsakymų tam tikrų paslaugų (prekių) gamybai ar tiekimui perdavimo privatiems asmenims, sudarant atitinkamus kontraktus, [15, Vol. 13]. Nuomos ir vadybos kontraktų metodai paplitę tose šalyse, kur valstybinio turto apimtis maža, pvz., JAV. Šiuo atveju privačios firmos tampa dalies tradiciškai valstybinių įmonių atliekamų darbų rangovais, dažnai išlaikant šių darbų valstybinį finansavimą. Privatizacija siekiama sukurti konkurencinę aplinką bei sudaryti prielaidas veiklos efektyvumui augti tiek privačiame, tiek valstybiniame sektoriuje. Kartais privatizacija vadinamas dereguliavimo procesas, kai atsisakoma tiesioginio valstybinio reguliavimo arba sumažinama valstybinio reguliavimo apimtis privačiame sektoriuje; liberalizacija ir kt. procesai.
Mokslo darbuose užsienio tiesioginių investicijų į infrastruktūros objektus efektyvumo supratimas gana siauras, kai ji sutapatinama tik su valstybinės nuosavybės perdavimu privačiam sektoriui. Tačiau pasitaiko ir daug platesnis, nuodugnesnis šio termino traktavimas, kaip visuomenės gerovę skatinanti...
Šį darbą sudaro 7341 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!