Plečiantis tarptautiniam ekonominiam bendradarbiavimui, daugėja kompleksinių sutarčių, kurių kaina siekia kelias dešimtis ar šimtus milijonų JAV dolerių. Gamtinių išteklių eksploatavimo, stambių objektų statybos "įteikiant raktus", milžinišku kompanijų susijungimo ir jų akcijų pirkimo-pardavimo bei kitokių sutarčių tekstai, išdėstyti šimtuose puslapių, rengiami ir derinami kelerius metus. Vien advokatų konsultacijoms apmokėti rengdamos tokių sutarčių projektus šalys išleidžia šimtus tūkstančių JAV dolerių. Todėl vis didesnę svarbą įgauną ikisutartinių santykių teisės suvienodinimas siekiant, ne tik sumažinti pinigų, bet ir laiko, darbo jėgos kaštus ir t.t. Ikisutartiniai santykiai pasižymi, tuo, kad jie nėra labai smulkmeniškai reglamentuoti, todėl svarbu apie juos diskutuoti kuo daugiau siekiant daugiau aiškumo.
Ikisutartinių santykių reguliavimas.
Išnagrinėti ikisutartinių santykių reguliavimą tarptautinėse sutartyse.
• Teoriškai apibrėžti ikisutartinių santykių sampratą.
• Išskirti ikisutartinių santykių dokumentus.
• Išskirti sutartis harmonizuojančias tarptautinius santykius.
• Išnagrinėti ikisutartinių santykių reguliavimą Lietuvoje.
• Išnagrinėti ikisutartinių santykių reguliavimą tarptautinėse sutartyse.
Tyrimo metodai:
• Mokslinės literatūros analizė.
• Palyginamoji analizė.
1. IKISUTARTINIAI SANTYKIAI
Ikisutartiniai santykiai įgauna vis didesnę svarbą tiek verslo, tiek tarptautinėje aplinkoje. Norint geriau suprasti jų reikšmę ir ypatumus būtina išsamiau juos išnagrinėti. Šiame skyriuje apibrėžiu ikisutartinių santykių sampratą, išskyriau ikisutartinių santykių dokumentus bei išnagrinėjau jų reikšmę.
1.1.Ikisutartinių santykių samprata
Sutarties sudarymas dažnai įsivaizduojamas pernelyg paprastai: asmenys susitiko, sukirto rankomis, ir sutartis egzistuoja. Tačiau taip esti retai. Dažniausiai tai iki sudarydamos sutarti šalys derasi. Derybos gali trukti valandą, kelis mėnesius ar net kelerius metus. Derėdamosi šalys tikslina sutarties sąlygas, stengiasi pakoreguoti savo interesus, pasiekti kompromisinius sprendimus ir t. t. Tad tradicinę sutarties sudarymo schemą "oferta ir akceptas" dažnai papildo ilgesnė ar trumpesnė, paprastesnė ar sudėtingesnė šalių derybų stadija. Oferta ir akceptas tokiais atvejais suformuluojami tik baigiamuoju derybų etapu. Iki šio etapo šalys pasikeičia jas ir jų interesus identifikuojančia informacija (apie įmonės dydį, įstatinį kapitalą, filialus, veiklos pobūdį, technologijas, finansinius išteklius ir t.t.), įvairiais dokumentais, projektais, siūlymais ir pan. Keičiasi ir derybų dalyviai - derybas paprastai pradeda šalių vadybininkai ar kiti įgalioti asmenys, o vėliau...
Šį darbą sudaro 6447 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!