Važiuoklės tipas ratinė.
Gruntas - tai sistema, susidedanti iš mineralinių dalelių, erdvė tarp kurių pripildyta vandens ir oro. Todėl skiriamos trys gruntų fazės: kietoji, skystoji ir dujinė. Kietąją fazę sudaro įvairių matmenų ir formų dalelės, kurios pagal stambumą skirstomos į molio (mažiau nei 0,005 mm), dulkiu (0.05-0.005 mm) ir smėlio (2-0,5 mm) dalelės.
Pagal tai, kurios fazės sudaro gruntą, galimi trys grunto modeliai. Vienfazis gruntas – tai sausasis gruntas, nes porose esanti dujinė fazė jo savybėms įtakos neturi. Dvifazis gruntas – vandens prisotintas gruntas, kurio poras visiškai užpildo vanduo. Trifazio grunto porose yra ir skystoji, ir dujinė fazės. Šio grunto savybės priklauso nuo fazių tarpusavio santykio.
Gruntų savybes nusako rodikliai (skaičiai), kurie gaunami tiriant gruntus. Pagal fizikinių savybių rodiklius gruntai klasifikuojami atsižvelgiant į kiekvienoje šalyje galiojančius standartus. Mechaninių savybių rodikliai ir kai kurie fizikinių savybių rodikliai taikomi skaičiuojant pastatų pagrindus. Kiekvienas rodiklis žymimas lotyniška ar graikiška raide, laikantis standarto. Fizikinių savybių rodikliai apibūdina grunto sudėtį ir būvį, kuriuos nusako drėgnis, smėlio grūdelinė sudėtis, molio plastiškumo rodiklis, grunto tankis ir vienetinis svoris. Be to, grunto būvį nusako rodikliai, kurie apskaičiuojami pagal jau minėtus rodiklius: poringumas n ir poringumo koeficientas e , soties laipsnis Sr , smėlių tankumo laipsnis ID , molinių gruntų takumo rodiklis IL . Dar yra ir kitų specifinių gruntų fizikinių savybių: laidumas vandeniui, brinkimas, išmirkimas.
Kita grupė rodiklių nusako dvi mechaninių gruntų savybes: suspaudžiamumą ir kerpamąjį stiprumą. Suspaudžiamumo rodikliai: deformacijų modulis E, skersinės deformacijos koeficientas ν, suspaudžiamumo koeficientas m0 apibūdina grunto deformacijas. Kerpamojo stiprumo rodikliai – vidinės trinties kampas ϕ ir sankaba c – pagrindo stiprumą ir pastovumą.
2. Ekskavatoriaus paskirtis. Atliekamo darbo proceso ypatumai
Ekskavatoriumi vadinama mašina, skirta žemės darbams, grunto ar naudingųjų iškasenų kasimui ir jo perkėlimui į sankasas ar transporto priemones, skirtas grunto pervežimui. Pagrindinės vienakaušio ekskavatoriaus dalys - darbo padargas, važiuoklė, pavara, posūkio įrenginys, mašinisto kabina. Vienakaušių ekskavatorių ypatumas tas,...
Šį darbą sudaro 2546 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!