Atliko: stud.
PJOVIMAS, GILINIMAS, PLĖTIMAS
1. GRĘŽIMAS:
Grąžtai pagal konstrukciją skirstomi į: plunksninius; centravimo; giliojo gręžimo; žiedinio gręžimo; spiralinius; specialiuosius.
2.1 Plunksniniai grąžtai
Plunksniniai grąžtai būna vientisiniai (1 pav.) ir surenkamieji (2 pav.)
1 pav. Plunksninis vientisinis grąžtas
Vientisinio plunksninio grąžto darbo dalis yra plokščia
2 pav. Plunksninis surenkamasis grąžtas
Surenkamojo grąžo plokštelė 3 prie koto 1 tvirtinama varžtu 2, o plokštelėje 3 yra bazavimo išėma H. Standartinių plokštelių d=25...80 mm, l=35...68,5 mm b=6..11 mm, H=20...52 mm.
Grąžto pjovimo dalyje- dvi pjovimo briaunos ab ir ce, jų viršūnės kampas yra skirtas kietoms medžiagoms, o gręžti plieną naudojami grąžtai, kurių viršūnės kampas . Plokšti užpakaliniai pjovimo dalies paviršiai nušlifuojami kampu . Plokščių užpakalinių paviršių susikirtimo linija vadinama skerse, paprastai skersės posvyrio kampas . Kadangi skersės priekinis kampas yra neigiamas, gręžiant jos zonoje pjovimo sąlygos yra blogos. Tam, kad pagerinti pjovimo sąlygas skersė susiaurinama, nušlifuojama grąžto viršūnė 16...20kampu, kaip matyti 2 pav. O, kad būtų mažesnė trintis gręžiant, grąžto kalibravimo dalis daroma atbulinio kūgiškumo 0,5...0,1 mm/100 mm. Plunksninių grąžtų gręžimo sąlygos būna blogos, kai pjovimo kampas ( pav.1). Tam, kad pagerinti pjovimo sąlygas išilgai grąžto pjovimo briaunų iššlifuojami grioveliai ir taip sudaromas priekinis kampas (pav.2). Užpakalinis ir priekinis kampas matuojami pagrindinėje pjūvio plokštumoje.
Tam, kad sumažėtų trintis tarp grąžto šoninių paviršių ir skylės sienelių, kalibravimo dalyje daromas pagalbinis užpakalinis kampas , paliekant juostelę mm.
Pjovimo briaunose šachmatine tvarka padaromi drožlių laužymo grioveliai skirti nupjaunamoms drožlėms smulkinti (pav.2). Drožlių laužymo grioveliai būna 1,2...1,4 mm, priklausomai nuo grąžto skersmens. Šiuos griovelius rekomenduojama daryti grąžtuose, kurių d>25mm. Pirmame ir antrame paveikslėliuose parodyti grąžtai yra nepakankamai tiksliai kreipiami, dėl to gilesnių skylių grąžtai daromi su kreipimo dalimi (pav.3).
pav.3 Grąžtas su kreipimo dalimi
Kaip matome sekančiame paveikslėlyje plunksniniais grąžtais liejiniuose ir kaltiniuose gali būti gręžiamos laiptuotos ir fasoninės skylės (pav.4).
pav.4 Laiptuotos ir fasoninės skylės liejiniuose ir kaltiniuose
2.2 Centravimo grąžtai
Detalės prieš gręžiant skyles, centruojamos trumpais spiraliniais grąžtais, kurių viršūnės kampas yra...
Šį darbą sudaro 3953 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!