Senovės graikai garbino 12 Olimpo dievų. Paprastai tai buvo Dzeusas, Hera, Atėnė, Hefaistas, Apolonas, Artemidė, Poseidonas, Aras, Afroditė, Demetra, ir Hermis. Senovės graikai taip pat garbino Hadą, bet jis gyveno ne Olimpe, o mirusiųjų karalystėje.
Dzeusas yra svarbiausias iš visų. Jis yra visų dievų karalius. Jis yra vyriausias, dangaus ir griaustinio dievas. Jam vadovaujant yra žaibai. Graikai tikėjo, kad būtent šis valdovas skirsto gėrį ir blogį planetoje. Titanų sūnus vedė savo seserį. Keturi jų vaikai buvo pavadinti Ilitija, Heba, Hefaistas ir Aras. Dzeusas buvo baisus išdavikas - jis nuolat svetimavo su kitomis deivėmis. Jis neapleido ir žemiškųjų mergaičių. Dzeusas turėjo kuo juos nustebinti. Graikų moterims jis pasirodydavo arba kaip lietus, arba kaip gulbė, dar kaip bulius. Dzeusą simbolizavo erelis, griaustiniai ir ąžuolas.
Poseidonas - šis dievas buvo jūros valdovas. Pagal svarbą jis buvo antroje vietoje po Dzeuso. Be vandenynų, jūrų ir upių, audrų ir jūrų pabaisų, Poseidonas buvo atsakingas ir už žemės drebėjimus bei ugnikalnius. Graikų mitologijoje jis buvo Dzeuso brolis. Poseidonas gyveno rūmuose po vandeniu. Jis važiavo turtingu vežimu, traukiamu baltų žirgų. Šio graikų dievo simbolis buvo trišakis.
Hera - ji yra vyriausioji iš moterų deivių. Ši deivė globoja šeimos tradicijas, santuoką ir meilės sąjungas. Hera yra pavydi ir kerštinga moteris. Ji žiauriai baudžia žmones už svetimavimą.
Apolonas - jis yra Dzeuso sūnus ir Artemidės brolis dvynys. Iš pradžių šis dievas įkūnijo šviesą, saulę. Tačiau pamažu jo kultas plėtėsi. Šis dievas tapo sielos grožio, meistriškumo mene ir visko, kas gražu, globėju. Apolonas žinomas kaip Mūzų vadovas. Vaizduojamas su lanku ir strėlėmis (auksinės strėlės simbolizuoja saulės spindulius). Apolonas buvo gydytojas ir pranašas. Kažkada Apolonas sunaikino baisią pabaisą, kuri buvo užėmusi Delfus. Už tai jis buvo ištremtas aštuoneriems metams. Vėliau jis sukūrė savo orakulą, kurį simbolizavo lauras.
Senovės graikai neįsivaizdavo medžioklės be Artemidės. Artemidė buvo skaistaus mėnulio, medžioklės, laukinių gyvūnų, gydymo, laukinės gamtos, skaistumo ir vaisingumo (vaikų gimimo) deivė, kadangi ji padėjo savo motinai pagimdyti Apoloną. Artemidės simbolis yra jos lankas, kurį ji medžioja, ir jos šunys. Ji dažnai nešioja savo kulkšnį per mėnulio šuolį.
Šį darbą sudaro 696 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!