Visais laikais gintaras buvo vienas patraukliausių papuošalų prekeiviams. Jau nuo neolito laikų gintaras buvo ne tik papuošalas, tačiau labai vertinga ir paklausi prekė. Apie gintarą daug sužinome ir iš antikos rašytojų: Tacitas rašo, kad estijai „ieško naudos tiek jūroje, tiek seklumose, o pačiame [jūros] krante renka gintarą, kurį jie patys vadina žodžiu glesum ir parduoda neapdirbtą“.
Visų pirma kyla klausimas kas tas gintaro kelias ir kur jis randasi? Archeologiniu požiūriu prūsų žemė buvo seniausias, centrinis baltų arealas, prekybos gintaru centras. Iš čia Baltijos auksas vadinamuoju Gintaro keliu keliavo į senovės Romą, kur buvo itin vertinamas ir mėgstamas. Būtent dėl gintaro kelio baltų gentys tapo žinomos senovės Europai. Istoriko Tacito minimi „gintarus renkantys aisčiai“ veikiausiai ir buvo Baltijos pajūrio gyventojai prūsai, Europai labiau žinomi negu lietuviai.
Italiją. Kitas gintaro kelias iš Baltijos pajūrio ėjo sausuma iki Dnepro, toliau pro Dono žiotis į Kaukazą, rytines Juodosios jūros pietvakarines Kaspijos sritis.“ Didžioji dauguma mokslininkų sutinka tu tokia gintaro kelio rekonstrukcija.
Taip pat nemaža Baltijos gintaro archeologai yra radę antikinių šalių teritorijose bei kituose tolimuose kraštuose. Vokiečių archeologas Henrikas Šlimanas ( 1822-1890m.) kasinėjęs Troją netoli Dardanelų sąsiaurio tarp kitų radinių atrado gintaro karolius. Atlikus išsamius tyrimus buvo sužinota, kad tai prieš 3000m. Iš Baltijos pakrančių atgabento gintaro dirbinys. Taip pat H.Šlimanas Kretos saloje atkasęs Mikėnų kultūros kupolinius kapus rado baltiškos kilmės gintaro. Šie radiniai leidžia mums daryti išvadas, kad gintaras keliavo ne tik pagrindinia gintaro kelio trajektorija, bet pasiekė ir kitus tolimus kraštus, o tai reiškė, kad gintaras buvo viena paklausiausių to meto prekių, deja pagrindiniai keliai kuriais buvo gabenamas gintaras į tolimesnius kraštus dar nėra tiksliai nustatyti.
Daugelis žalvario amžiaus iš pietų importuotų dirbinių koncentruojasi Jutlandijos pusiasalyje ir prie kelių į jį. Tai rodo, kad pagrindinis gintaro prekybos ir jo tiekimo centras tame amžiuje buvo ne Sambijos, o Jutlandijos pusiasalis Baltijos jūros pietuose.
Remiantis archeologinių radinių lokalizacija, nustatyta,...
Šį darbą sudaro 1605 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!