Potemės

Gėrio ir blogio kova literatūroje (Biblija: ,,Dovydas ir Galijotas‘‘ ir Icchokas Meras ,,Lygiosios trunka akimirką‘‘)

9.6   (3 atsiliepimai)
Gėrio ir blogio kova literatūroje  (Biblija: ,,Dovydas ir Galijotas‘‘ ir Icchokas Meras ,,Lygiosios trunka akimirką‘‘) 1 puslapis
Gėrio ir blogio kova literatūroje  (Biblija: ,,Dovydas ir Galijotas‘‘ ir Icchokas Meras ,,Lygiosios trunka akimirką‘‘) 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Gėrio ir blogio kova literatūroje

(Biblija ,,Dovydas ir Galijotas‘‘ ir Icchokas Meras,,Lygiosios trunka akimirką‘‘)

Gėrio ir blogio kova, grumtynės mūsų galvose, kurias patiriame kasdien. Kas yra gėris manau įsivaizduojame kiekvienas: šeima, draugai, laisvė, pasiaukojimas dėl kito, teisybė ar jos paieškos. Vieniems gėris yra materialiniai dalykai: pinigai, nekilnojamas turtas, turimi daiktai, o gal rūbai. Kitiems gėris yra moraliniai dalykai: laisvas tikėjimas, žodžio laisvė ar net savo nuomonės turėjimas. Visa tai yra gera, bet kas bloga ir nedora kiekvienas bandome nuslėpti, dažnai neatvirauti visuomenėje ir bandome į tai pažiūrėti pro pirštus, nekalbame ir apie kova su blogiu, kaip ji nugalėti ir neleisti jam skleistis. Dažnai girdime, kad gėris visada laimi, bet kaip nugalėti blogį? Šiandien norėčiau jums atsakyti kaip literatūroje gėris nugali blogį remdamasis bibliniu kūriniu Dovydas ir Galijotas ir Icchoko Mero ,, Lygiosios trunką akimirką“.

Tikėjimas padeda įveikti blogį. Daugelis žmonių tiki ir nebūtinai tai yra Dievas, tai gali būti tikėjimas gamtos stichijomis ar paprasčiausiai tikėjimas savimi. Senajame Testamente Samuelio pirmojoje knygoje aprašyta viena iš gėrio ir blogio dvikovų, Dovydo ir Galijoto. Blogiui atstovauja filinistų stipriausias ir didžiausias karys – Galijotas, o gėriui Izrealitu pusei – Dovydas, piemuo, be karinės patirties, mūšio lauke atsidūręs tėvo paprašytas nunešti maistą broliams. Daugelį Galijoto išvaizda jau verčia susigūžti jis aukšto ūgio, tvirto sudėjimo, tuo metu Dovydas, mažas, neitin fiziškai pasiruošęs. Dovydas pasiryžo stoti į kovą prieš Galijotą. Jam buvo uždėti šarvai, bet šis juos nusiėmė, nes nebuvo pratęs. Į dvikovą ėjo be šarvo be ginklo, tik pasiėmęs 5 gludžius akmenis ir svaidyklę. Dovydas nebijojo, nes tikėjo, kad Dievas bus jo pusėje ir jį saugos. Atsistojęs prieš Galijotą jis sviedė akmenuką į kaktą ir Galijotas nespėjęs išsitraukti kalavijo krito kovoje. Dovydas šiame kūrinyje pasirodo kaip didvyris nugalėjęs priešą. Priešas, kuris kūrė nesantarve tarp filinistų ir izrealiečių. Šiame kūrinyje Galijotas yra šėtono simbolis, kuris piktžodžiauja, tyčiojasi iš tikėjimo ir niekina žydų dievą, taip pat grasina visus pavergti. Taip varydamas baimę Izraelio tautai. Šioje biblijos ištraukoje gėris nugali blogį tikėjimu. Tikėjimu į Dievą ir jo galią, jis nebijojo, nes vidinis Dovydo užsidegimas ir jo moralės vertybės buvo kur kas stipresnės už Galijoto fizinį stiprį.

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 878 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
2 psl., (878 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos potemė
  • 2 psl., (878 ž.)
  • Word failas 18 KB
  • Įkeltas: 2024 m.
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią potemę
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt