Konspektai

Geografijos terminai

10   (1 atsiliepimai)
Geografijos terminai 1 puslapis
Geografijos terminai 2 puslapis
Geografijos terminai 3 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Abrazinis krantas – vandens bangų ardomas jūros, ežero krantas, kuriame susidaro skardžiai ir paplūdimiai.
Aglomeracija – grupė labai išsiplėtusių ir dėl to susijungusių miestų ar gyvenviečių.
Akvedukas – vandentiekis, nutiestas ant atramų virš kliūties (upės, tarpeklio, kelio).
Alpinė kalnodara – kainozojaus eroje vykęs raukšlėjimasis ir kalnodara, suformavusi jauniausius kalnus (Alpes, Karpatus ir kt.).
Dalmatiškasis krantas – toks krantas, kuris susidaro jūrai apsėmus palei pakrantę einančius kalnagūbrius ir jiems virtus sąsiauriais ir įlankomis.
Debitas – vandens kiekis, per laiko vienetą pratekantis upės skerspjūviu, paprastai matuojamas kubiniais metrais per sekundę (m3/s).
Draustinis – žmogaus gamybinės veiklos nepaliesta teritorija, kurioje stengiamasi išsaugoti tipingą ar unikalią to krašto gamtą; lankymas ribojamas.
EEB –Europos Ekonominė Bendrija – 1957 m. šešių Europos valstybių Romoje pasirašyta sutartis, kurios tikslas – palaikyti ekonominį augimą, glaudesnę Europos tautų sąjungą, stiprinti taiką, kelti gyvenimo lygį. Nuo 1993 m., EEB pavadinta Europos Sąjunga.
Erozinis paviršius – yrantis Žemės paviršius, kai tekantis vanduo plauna, graužia ir neša tolyn dirvožemį ir uolienas, jas sukloja paviršiuje; gali būti ir vėjo erozija.
Estuarijos – pavidalo gilios ir plačios upių žiotys; būdinga sritims, kur potvyniai ir atoslūgiai išplauna upių sąnašas arba kur upių žiotys nugrimzdusios ar užlietos jūros.
Europos Sąjunga – demokratinių Europos valstybių sąjunga, įteisinanti vieningą laisvą ekonominį ir politinį bendradarbiavimą, vieningą valiutą; Europos Sąjungos sutartis pasirašyta Mastrichte (Olandija) 1991 m. gruodyje, įsigaliojo nuo 1993 m. sausio 1d.; 1998 m. sausio 1d. joje buvo 15 valstybių su 370 mln. gyventojų.
Gamtos parkas – specialiai prižiūrima gamtos teritorija, siekianti išsaugoti gamybos nepaliestus tipingus kraštovaizdžius, pasižyminčius grožiu ir tinkamus organizuotam žmogaus poilsiui.
Geizeris – karštoji versmė, periodiškai trykštanti fontanu; yra veikiančių ar užgesusių ugnikalnių vietose: Islandijoje, Kamčiatkoje, Naujojoje Zelandijoje ir Jeloustone (JAV).
Glintai – nutysusi stačių skardžių grandinė lygiame paviršiuje; dažniausiai nuardyti jūros, ežerų ar upių vagų krantai; sudaryti iš molių, priesmėlių su klinčių tarpsluoksniais.
Gneisas – sluoksniuota uoliena, susidariusi žemės gelmėse tik mažesnėje temperatūroje ir slėgyje, nors mineralų sudėtis panaši...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1273 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
3 psl., (1273 ž.)
Darbo duomenys
  • Geografijos konspektas
  • 3 psl., (1273 ž.)
  • Word failas 40 KB
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt