• Nustatyti, kokių indikatorių galima rasti gamtoje.
• Įvertinti gamtinių indikatorių spalvas įvairiose terpėse.
• Palyginti gamtinių indikatorių ir pramoniniųindikatorių spalvas.
• Ištirti, ar gamtinių indikatorių spalva, pakitusi paveikus juos rūgštimis ar bazėmis, kinta jiems džiūnant.
Iš uogų, daržovių, gėlių vainiklapių darome ištraukas. Lapelius sutriname, o daržoves sutarkuojame. Užpilame 5 – 10 ml. vandens ir keletą minučių paviriname. Tirpalą atšaldome ir nufiltruojame. Ilgesniam laikui tirpalą praskiedžiame spiritu (2 tūriai filtrato ir 1 tūris spirito) 2 – 3 kartus filtrate pamirkome filtrinimo popieriaus juosteles, išdžioviname kambario temperatūroje ir sudedame į vokus. Gautus augalinis indikatorius išbandome rūgštimis ir šarmais.
Pagaminusios gamtinius indikatorius iš įvairių augalų išbandėme juos rūgštinėje ir bazinėje terpėje.
• Iš aronijos uogų pagamintas indikatorius natūralios spalvos yra violetinis, rūgštinėje terpėje kito į raudoną (išdžiūvęs pakito į avietinę). Popierėlis tapo trapus. Bazinėje terpėje kito į žalią (išdžiūvęs išbluko į geltoną, o dar vėliau į baltą). Popierėlis tapo kietas ir tvirtas.(1 priedas)
• Iš raudonojo jurgino žiedlapių pagamintas indikatorius natūralios spalvos yra geltonas, rūgštinė terpė jo spalvos nepakeitė (išdžiūvęs pakito į šviesiai rausvą), popierėlis tapo trapus. Bazinėje terpėje kito į raudonai rudą (išdžiūvęs pakito į rusvą), popierėlis šiek tie susitraukė ir tapo kietas ir tvirtas. (2 priedas)
• Iš raudonojo burokėlio pagamintas indikatorius natūralios spalvos yra raudonas, rūgščioje terpėje kito į ryškiai raudoną (išdžiūvęs tapo pilkai rudas), popierėlis - labai trapus. Bazinėje terpėje kito į geltoną (išdžiūvęs pakito į gelsvą), popierėlis susitraukė ir tapo kietas ir tvirtas. (3 priedas) Šis gamtinis indikatorius atitinka metilorandžinį.
• Iš juodojo serbento pagamintas indikatorius natūralus yra raudonai violetinės spalvos, rūgščioje terpėje kito į raudoną (išdžiūvęs tapo rudai bordinis), popierėlis pasidarė trapus. Bazinėje terpėje kito į žalią (išdžiūvęs pakito į gelsvą), popierėlis susitraukė ir tapo kietas ir tvirtas. (4 priedas)
• Iš ievos uogų pagamintas indikatorius natūralios spalvos yra violetinis, rūgštinėje terpėje kito į raudoną (išdžiūvęs pašviesėjo). Popierėlis tapo trapus. Bazinėje terpėje kito į žalią (išdžiūvęs...
Šį darbą sudaro 705 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!