Pastatų priešgaisrinės profilaktikos priemonės numatomos dar gamybos projektavimo stadijoje. Atsižvelgiant į gamybos pavojingumo gaisro atžvilgiu kategoriją, parenkami ugniai atsparūs pastatų ir jų konstrukcijų elementai, numatomos gaisrasienės ir kiti gaisro plitimui sulaikyti įrenginiai, parenkamas leistinas aukštų skaičius, nustatomas plotas tarp gaisrasienių, paruošiamas generalinis teritorijos planas, parenkami saugūs technologiniai ir elektros įrenginiai, parenkami gaisrams gesinti įrenginiai ir signalizacijos įtaisai, numatomi žmonėms evakuoti būdai ir priemonės.
• pašalinant degias medžiagas iš gaisro vietos/
Pagrindinės gesinimo priemonės: vanduo, vandens garai, inertinės dujos, putos, apdangalai, smėlis.
Vanduo – labiausiai paplitusi, efektyvi ir ekonomiška gaisro gesinimo priemonė. Gesinant gaisrą vandeniu, degančioji medžiaga atšaldoma žemiau negu jos užsidegimo temperatūra. Vandens slėgimas veikia ir mechaniškai – numuša degančios medžiagos daleles ir prasiskverbia į įkaitusią medžiagą.
Vandeniu netinka gesinti:
• Lengvai užsidegančius skysčius, nes jie su vandeniu nesusimaišo;
• Elementus, kurie greit reaguoja su deguonimi: natrį, kalį, metanolį;
• Karbidus, kurie reaguoja su vandeniu ir išskiria dėl sprogimo pavojingas dujas: acetileną ir metaną;
• Virš 1300 laipsnių C temperatūros įkaitusius metalus, nes tuomet vanduo skaidosi ir išskiria sproginamąsias dujas;
• Elektros įrengimus ir aparatus, kai neišjungta įtampa.
Švarus ir sausas smėlis yra gera gesinimo priemonė. Užpylus degantį paviršių smėliu, deguonis negali patekti į degimo židinį ir degimo procesas nutrūksta.
3. EVAKUACINIAI KELIAI
Evakuacijos keliai, išėjimai turi būti tvarkingi. Tai turi garantuoti saugią visų žmonių evakuaciją iš pastato patalpų. Perėjos ir išėjimai turi būti neužkrauti, paruošti žmonėms evakuoti. Visos evakuacinės durys turi lengvai atsidaryti evakuacijos kryptimi. Draudžiama jas užkalti ar užrakinti iš lauko. Vidinis užraktas turi leisti lengvai atidaryti duris bet kuriuo paros metu. Kilus gaisrui, draudžiama liftais ir keltuvais evakuoti žmones.
Patalpose, kur darbo metu nuolat būna žmonių, atidaromosios grotos turi būti atvertos. Evakuacijos keliuose draudžiama rengti sraigtinius laiptus, siaurėjančias pakopas, stumdomas ir praskėčiamas duris bei vartus, sukamąsias bei kryžmines duris. Evakuacijos keliuose negalima naudoti degių medžiagų sienų ir lubų apdailai, dengti jomis laiptinių ir vestibiulių grindis. Evakuacijos keliuose grindys turi būti...
Šį darbą sudaro 2004 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!