Referatai

Flora ir augalija

10   (1 atsiliepimai)
Flora ir augalija 1 puslapis
Flora ir augalija 2 puslapis
Flora ir augalija 3 puslapis
Flora ir augalija 4 puslapis
Flora ir augalija 5 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

Referats apie augalijos ir floros istorinę raidą, augalų rūšis.

Ištrauka

Kiekvieno krašto gamtos įvairovė priklauso nuo daugybės veiksnių: geografinės padėties, klimato, istorinės raidos, reljefo, žmonių veiklos. Augalai, būdami pirminiais maisto medžiagų gamintojais, sukuria sąlygas visiems kitiems organizmams įsikurti ir gyvuoti.
Bet kurioje teritorijoje, nesvarbu, ar ji visai maža, ar labai didelė, aptinkamų augalų rūšių visuma vadinama flora. Kiekvienos rūšies augalai prisitaikę prie tam tikrų sąlygų, todėl įsikuria ir klesti ne bet kur, o tik ten, kur sąlygos jiems palankiausios. Prie vienodų arba labai panašių sąlygų prisitaikę augalai sudaro vienokias ar kitokias grupuotes, kurios vadinamos bendrijomis. Konkrečios teritorijos augalų bendrijų visuma vadinama augalija.
Dabartinė Lietuvos flora formuotis pradėjo pleistoceno epochoje, baigiantis paskutiniam – Viurmo – ledynmečiui, maždaug prieš 13 tūkst. m. Vėlyvuoju ledynmečiu buvo du daliniai klimato atšilimai. Pirmasis vadinamas biolingo laikotarpiu. Tada ledynai iš dabartinės Lietuvos teritorijos atsitraukė ir sustojo šiaurinėje nūdienės Latvijos dalyje. Antrasis atšilimas, kai ledynai atsitraukė iki Skandinavijos vidurio, vadinamas alerodo laikotarpiu.
Prieš pirmąjį atšilimą tik pietinėje Lietuvos dalyje, ant kurios nebuvo užslinkęs ledynas, plytėjo tundra. Joje vyravo prie žemės prigludę krūmokšniai driados. Tuo metu plito viksvos, kiečiai, miglinių ir balandinių šeimų augalai. Biolingo laikotarpiu tundrą pakeitė miškatundrės – beržų arba beržų ir pušų retmiškiai. Paskui vėl prasidėjo atšalimas – viduriniojo driaso laikotarpis.
Alerodo laikotarpiu staiga atšilus, tundroje ėmė augti beržynai ir pušynai, kuriuose, manoma, pasitaikydavo ir drebulių. Klimatas buvo sausas, todėl atviruose smėlynuose augo šviesomėgės žolės ir krūmai. Pietvakarių Lietuvoje atsirado šilumamėgių medžių ir krūmų: liepų, guobų, ąžuolų, lazdynų. Klimatui atšilus ir ištirpus amžinajam įšalui, prasidėjo pelkėjimas. Pelkėse paplito žaliosios samanos, kiminai, susidariusiuose ežeruose ėmė augti vandens augalai. Maždaug prieš 11 tūkst. m., vėl staiga atšalus, prasidėjo vėlyvasis driasas. Atšalus sumažėjo miškų, ypač pušų. Vėl ėmė vyrauti žoliniai augalai ir žemaūgiai krūmokšniai.
Maždaug prieš 10 tūkst. m. klimatas iš esmės pasikeitė, prasidėjo ligi šiol trunkanti šilto klimato epocha – holocenas. Pirmuoju šios epochos laikotarpiu, kuris vadinamas preborealiu, ėmė gausėti pušų ir...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2257 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
5 psl., (2257 ž.)
Darbo duomenys
  • Biologijos referatas
  • 5 psl., (2257 ž.)
  • Word failas 496 KB
  • Įkeltas: 2024 m.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt