4. FIZIKINIŲ REIŠKINIŲ MODELIAVIMAS 15
4.1. Kieto kūno molinės šilumos priklausomybė nuo temperatūros 15
4.2. Būsenų tankio priklausomybė nuo energijos 16
IŠVADOS 18
LITERATŪRA 19
PRIEDAI 20
ĮVADAS
Didėjanti modeliavimo žinių ir įgūdžių paklausa besiformuojančioje informacinėje visuomenėje, pažinimo ir modeliavimo procesų bendrumas ir kai kurie kiti faktoriai lemai tai, kad šiandien modeliavimas tampa vienu pagrindinių mokymo metodų, ypač aukštosiose mokyklose. Taikant informacines technologijas mokymo procese ypatingą reikšmę įgyja modelių sudarymas, eksperimentavimas su jais.
Informacinės technologijos gali būti naudojamos kaip mokymo priemonės individualizuoti darbą, testuoti mokinius, demonstruoti, aiškinti teorinę medžiagą, formuoti matavimo įgūdžius ir panašiai.. Skatinamas aktyvus moksleivių darbas. Tai ypač vertinga. Galimi darbo metodai naudojant kompiuterines mokomąsias programas – kompiuterizuotasis programuotas mokymas, atliekant tyrimus – projektinis darbas. Projektinį darbą lyginant su tyrimais, galima pasakyti, kad daugiau dėmesio skiriama darbo planavimui, apibendrinimui, ieškoma alternatyvių būdų atlikti tyrimą, atliktus tyrimus bandoma palyginti.
Tobulėjant kompiuteriams ir skaičiavimo metodams, funkcijų vertes, kurių ankščiau tekdavo ieškoti lentelėse, dabar galime dideliu tikslumu apskaičiuoti kompiuteriu. Tai labai patogu. Naudojantis kompiuterinėmis programomis galime greitai apskaičiuoti ir vizualizuoti sudėtingą funkciją, o jos savybes panagrinėti tiesiog kompiuterio ekrane.
Remiantis turimomis ir žiniomis apie konkretų procesą, kuriami šį procesą atspindintys modeliai. Einant šiuo keliu, įmanoma aprašyti ir neretai netgi numatyti bendro proceso vyksmą nesigilinant į visas proceso detales. Tai yra didelis privalumas tiriant procesus, kuriuose tokia informacija dar nežinoma, arba yra nepilna. Lyginant modelio numatomo objekto elgesį su turimais eksperimento duomenimis, galima gauti papildomos informacijos, kurią susieti tiesioginiais matavimais šiuo metu gali būti labai sunku ar net neįmanoma.
Modeliuojant galima imituoti įvairių reiškinių vyksmą, savybes, mechanizmą arba procesų veikimą. Galima keisti modelio parametrus, stebėti, kaip nuo jų priklauso tolimesnis vyksmas, tirti modelio savybes bei aiškintis dėsningumus.
Šio darbo tikslas – pasinaudojant kompiuterine matematikos sistema išanalizuoti kietųjų kūnų savybes.
Uždaviniai:
• surinkti ir susisteminti medžiagą apie kietuosius kūnus;
• sumodeliuoti kvantinių būsenų tankio priklausomybę nuo energijos;
• sumodeliuoti kieto kūno molinės šilumos priklausomybę nuo temperatūros.
1. MODELIAVIMO SAMPRATA
Matematinis modeliavimas...
Šį darbą sudaro 4492 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!