Referatai

Finikiečiai ir jų indėlis į žmonijos civilizaciją

9.0   (2 atsiliepimai)
Finikiečiai ir jų indėlis į žmonijos civilizaciją 1 puslapis
Finikiečiai ir jų indėlis į žmonijos civilizaciją 2 puslapis
Finikiečiai ir jų indėlis į žmonijos civilizaciją 3 puslapis
Finikiečiai ir jų indėlis į žmonijos civilizaciją 4 puslapis
Finikiečiai ir jų indėlis į žmonijos civilizaciją 5 puslapis
Finikiečiai ir jų indėlis į žmonijos civilizaciją 6 puslapis
Finikiečiai ir jų indėlis į žmonijos civilizaciją 7 puslapis
Finikiečiai ir jų indėlis į žmonijos civilizaciją 8 puslapis
Finikiečiai ir jų indėlis į žmonijos civilizaciją 9 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Antanas Šiaulys 2006m.
Geografinė padėtis Finikijos, buvusi toje vietoje, kur kirtosi seniausieji prekybiniai jūrų ir vilkstinių keliai, prisidėjo prie to, kad toje šalyje jau senovėje išsivystė prekyba, žymiu laipsniu buvusi tranzitinio pobūdžio. Viduržemio jūros pakrantėse kūrė prekybos kolonijas. Antikos laikotarpiu jie užmezgė ryšius, o vėliau ėmė konfliktuoti su dviem pirmaujančiomis Europos tautomis – graikais ir romėnais.
Gyventojai
Finikiečiai kilo iš v. Semitų genčių kanaaniečių šakos. Pasak legendos, jie į šią teritoriją atsikėlė nuo Raudonosios jūros krantų (tikriausiai nuo Indijos vand.). Kai kurie senovės finikiečių istorikai teigia, kad finikiečiai ir yra tikrieji Finikijos gyventojai. Manoma, jau 5-4 tūkstantmetyje pr. Kr. Finikiečiai, palikę Palestinos ir Sirijos dykumose gyvenusius kanaaniečius, Viduržemio jūros rajono pakrantėje įkūrė žemdirbių ir žvejų gyvenvietes, kurios išsiplėtė į didelius amatų ir prekybos centrus: Sidoną, Tyrą, Biblą, Ugaritą, Arvadą, Berutą ir kitus.
Ekonomika ir prekyba
Labai daugelis Finikijos sričių neteikė didelių pastangų intensyvioms žemdirbystės ūkio formoms šiuose kraštuose organizuoti. Todėl ilgą laiką gentys, gyvenusios toje teritorijoje, buvo priverstos gyventi klajoklišką gyvulių augintojų gyvenimą. Vienas iš seniausių naminių gyvulių tose šalyse buvo kiaulė, paskui buvo prijaukintas jautis, vėliau įgavęs didelę ūkinę reikšmę kaip darbinis gyvulys. Tik kai kuriuose slėniuose, pavyzdžiui, Oronto upės slėnyje ir Finikijos pakraštyje, gamtos sąlygos padėjo išsivystyti žemdirbystei. Čia buvo gera derlinga dirva ir pakankamai vandens. Kviečiai, miežiai ir soros buvo aklimatizuoti tose vietose jau žilos neolitinės senovės epochoje. Greta grūdinių kultūrų atsiranda seniausios techninių augalų kultūros. Jau trečiajame tūkstantmetyje prieš m. e. buvo sėjami linai ir mokėta austi audinius, kurių atspaudų išliko šukėse. Tų laikų žemdirbystės technika buvo labai primityvi. Didelę reikšmę turėjo kauptukas, kuris tik palaipsniui užleido savo vietą primityviam arklui. Į jį paprastai būdavo kinkomi asilai, jaučiai, o kartais ir žmonės, matyti, vergai. Javai būdavo kuliami gyvuliais, o taip pat specialiais prietaisais; tai jau rodo tam tikrą pažangą vystant žemdirbystės padargus. Pažangą žemdirbystės technikos srityje rodo ir tai, kad senieji...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1167 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
 • Įvadas..3
 • Gyventojai.4
 • Ekonomika ir prekyba.5
 • Raštas..7
 • Išvados8
 • Panaudota literatūra.9

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
9 psl., (1167 ž.)
Darbo duomenys
 • Visuotinės istorijos referatas
 • 9 psl., (1167 ž.)
 • Word failas 54 KB
 • Lygis: Mokyklinis
 • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt