Vaidybinių filmų kūrimas Keistuoliams – ne naujovė. Nuo pirmųjų gyvavimo metų Keistuolių teatro tradicija tapo muzikinių spektaklių videoversijų kūrimas. Tiek vaikai, tiek suaugusieji ne kartą TV ekranuose mėgavosi Keistuolių teatro muzikiniais filmais.
Šiandien Keistuolių kūrybinį kelią puošia 5 muzikiniai filmai vaikams ir jau ketvirtas – suaugusiesiems žiūrovams. Vienas iš tų filmų ir būtų – „Paskutiniai Brėmeno muzikantai“. Filmas “Paskutiniai Brėmeno muzikantai” sukurtas Aido Giniočio ir Andriaus Kaniavos pjesės muzikiniam spektakliui suaugusiems pagrindu. Festivalyje “Lietuvos teatrų pavasaris – Kaunas 2002” šio spektaklio režisieriui Aidui Giniočiui buvo įteiktas pagrindinis prizas, o aktoriui Andriui Kaniavai skirtas prizas už geriausią (Dovydo Petuchausko) vaidmenį. Praėjus nepilniems trims metams ir jau priblėsus spektaklio šlovei, 2005 metų rudenį dienos šviesą išvydo šio spektaklio ekranizacija.
Šio filmo režisierius Vaidas Lekavičius su Keistuoliais bendradarbiauja jau nuo 1990 metų, kuomet Lietuvos žiūrovams buvo pristatytas muzikinių klipų filmas „500 gramų vandens“, pripažintas geriausiu 1990-1991 metų sezono TV filmu. Analogiškas filmas “Pulkininko Haroldo praradimų klubas” pasirodė 1993 metais. Abiejų šių filmų pasekmė – „Vogtų dainų“ garso takeliai.
Kuriant filmą „Paskutiniai Brėmeno muzikantai“, režisieriui talkino visas būrys kino profesionalų: operatorius Vytautas Vyšniauskas, dailininkė Ramunė Skrebūnaitė, garso režisierius Ramūnas Rusinas, kompozitorius Sigitas Mickis, grimo dailininkė Laimutė Šalkauskienė. Kaip minėta, pagrindinius vaidmenis filme sukūrė Keistuolių teatro aktoriai: I.Balsytė, A.Kaniava, D.Skamarakas, A.Meliešius, A.Giniotis ir D.Auželis.
Filmas „Paskutiniai Brėmeno muzikantai“ yra pristatomas kaip muzikinis filmas. Mano nuomone šį reginį su muzikinio filmo tradicija sieja minimalus siužetas apie kadaise Tarybų Lietuvoje muzikantų karjerą bandžiusius padaryti keturis ilgaplaukius jaunuolius ir jų meilę kelyje sutiktai šviesiaplaukei mūzai. Šo siužeto funkcija – užpildyti tarpus tarp muzikinių numerių. Žiūrint šį filmą susidaro toks įspūdis, kad režisieriui ir visai kūrybinei grupei labiau rūpėjo ne tūrinys, o muzikiniai numeriai. Jiems filme yra skiriamas didesnis dėmesys negu siužetui. Filme panaudotos specifinės televizinės priemonės – vaizdo inkrustacijos, kurios turėjo užtušuoti siužeto nelygumus. Kai kuriais atvejais jos tikrai papildo siužetą ir...
Šį darbą sudaro 1862 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!