Europos vardas kilęs iš senovės asirų žodžio ereb, reiškiančio “vakarus”. Graikijoje visas žemes, kurios buvo į vakarus, imta vadinti Europa (ereb), o tas, kurios buvo ryčiau – azu (Azija).
Graikų legenda byloja, kad Finikijos (ten kur dabar Libanas) karalius turėjo dukterį vardu Europa. Kartą, jai žaidžiant su draugėmis Viduržemio jūros krante, pasirodęs dievas Dzeusas. Jis pamilo mergaitę. Pasivertęs jaučiu pagrobė gražiąją Europą ir ant savo nugaros pernešė ją į Kretos salą. Galbūt todėl ir žemynas, kuriame gyvename, paveldėjo gražiosios karalaitės vardą ir vadinamas Europa.
Europa yra didžiausio žemyno – Eurazijos – dalis. Ji yra šiaurės pusrutulyje, į šiaurę nuo Afrikos, prisišliejusi prie Azijos. Iš šiaurės ir vakarų Europą skalauja Arkties ir Atlanto vandenynai, pietuose tyvuliuoja daugybė jūrų, kurias viena nuo kitos skiria Pirėnų (Iberijos), Apeninų, Balkanų ir kiti pusiasaliai. Labai daug salų: Sicilija, Sardinija, Korsika, Kreta ir dar daug mažesnių. Vakaruose – Britų salos, šiaurėje – Islandijos, Zelandijos, Gotlando, Ėlando, Saremos ir kt. Pusiasaliai ir salos sudaro net trečdalį Europos teritorijos. Dėl to sausumos plotus daug kur skiria sąsiauriai – siauri Gibraltaro, Bosforo (Bosporo), Eresuno, kiek platesni – Skagerako, Kategato, La Manšos.
Pasaulio mastu Europa nėra didelė. Jos plotas su salomis yra kiek didesnis negu 10 mln. km2. Tai vienas mažiausių žemynų. Nors Europos plotas nedidelis, tačiau ji labai svarbi visam pasauliui.
Tyrimo tikslas: išanalizuoti Europos žemyno regioninius skirtumus.
Uždaviniai šiam tikslui pasiekti:
Teoriškai aptarti Europos geografinius ir gamtinius ekstremumus;
Išanalizuoti Europos regionus;
Aptarti priežastis, dėl kurių susidarė skirtumai tarp regionų.
Tyrimo objektas: Europos Šiaurės, Rytų, Vakarų, Pietų regionai.
Tyrimo metodai: lyginamoji analizė, statistinių duomenų apdorojimo metodas, mokslinių šaltinių ir literatūros analizė.
1. EUROPOS GEOGRAFINIAI IR GAMTINIAI EKSTRMUMAI
1.1 Europos paviršius
Europos paviršius yra labai įvairus. Vienur stūkso aukšti kalnai, kitur didelėse teritorijose plyti lygumos ir žemumos. Rytinėje Europos dalyje didžiulius plotus užima Rytų Europos lyguma, kurią iš rytų riboja neaukšti Uralo kalnai. Pietuose ši lyguma atsiremia į aukštus Kaukazo kalnus. Vakarų Europos...
Šį darbą sudaro 9398 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!