Lietuvai tapus Europos Sąjungos (ES) nare, stojimas į Ekonominę ir pinigų sąjungą tapo kitu reikšmingu ekonominės integracijos žingsniu. Narystė Ekonominėje ir pinigų sąjungoje (EPS), kuriai šiuo metu ruošiasi Lietuva ir kuri planuojama 2007 m. pradžiai, reikš valiutų tarybos panaikinimą ir naujų pinigų politikos taisyklių įvedimą Lietuvoje. Galima teigti, jog Lietuvos stojimas į EPS šiuo metu yra vienas iš svarbiausių ekonominės politikos darbotvarkės klausimų.
Dėl šio klausimo aktualumo ir galimo poveikio Lietuvos ekonomikai ir visuomenei svarbos, Lietuvos laisvosios rinkos institutas parengė svarbiausių Lietuvos narystės eurozonoje pasekmių analizę, įvertindamas pagrindinius šio žingsnio privalumus ir trūkumus. Nors Lietuva Stojimo į ES sutartyje įsipareigojo tapti eurozonos nare, ir šiuo atžvilgiu neturi tokios galimybės rinktis kaip Didžioji Britanija ar Danija, principinis klausimas apie narystės eurozonoje privalumus ir trūkumus lyginant su egzistuojančia sistema išlieka svarbus.
Lietuvos pinigų politikos reforma, įtvirtinusi valiutų tarybą, buvo vienas iš sėkmingiausių ekonominės reformos sprendimų per pastaruosius 15 metų po nepriklausomybės atkūrimo. Tai rodo ir ekonomikos raida, ir visuomenės nuomonė. Todėl vienas iš svarbiausių iššūkių Lietuvai rengiantis narystei EPS yra išlaikyti pinigų politikos stabilumą ir visuomenės pasitikėjimą ją vykdančiomis institucijomis. Šiuo atžvilgiu svarbu tinkamai įvertinti ne tik esminius Lietuvos narystės Ekonominėje ir pinigų sąjungoje privalumus ir trūkumus, bet ir numatyti galimus rizikos šaltinius ir euro įvedimo metu ir vėliau.
Didžiausią riziką, susijusią su euro įvedimu ir ilgalaikiu jo naudojimu, Lietuvos ekonomikai ateityje gali kelti kai kurių didžiųjų ES valstybių socialiniai įsipareigojimai, nesugebėjimas reformuoti stagnuojančios ekonomikos tokiose šalyse kaip Vokietija bei sustiprėjęs neigiamas didžiųjų ES šalių visuomenių požiūris į investuotojus ir konkurenciją, galintis neigiamai veikti euro vertę. Galiausiai svarbu tai, ar ES konstitucijos ratifikavimas ir eurozonos išplėtimas netaps postūmiu tolesnei politinei integracijai ES.
Tikslai: supažindinti su euro įvedimu Lietuvoje.
Uždaviniai: išsiaiškinti: kas yra euras ir euro zona; kokios euro įvedimo Lietuvoje sąlygos; kokios yra sąlygos litus keičiant į eurus; kokie bus euro banknotai; kokia euro įvedimo įtaka Lietuvos...
Šį darbą sudaro 3815 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!