Stiprintuvu vadinamas įtaisas, padidinantis elektrinio signalo galią, bet nepakeičiantis jo formos. Galia padidinama vartojant maitinimo šaltinio energiją. Taigi į stiprintuvą galima žiūrėti kaip į elektroninį reguliatorių, kurio įėjimo signalas valdo į apkrovą einantį maitinimo šaltinio energijos srautą.
Stiprintuvas iš esmės skiriasi nuo pasyviųjų keturpolių, pavyzdžiui transformatorių, tuo, kad pastarieji, nors ir gali padidinti signalo įtampą arba srovę, nepakeisdami jo formos, bet išėjimo galia visada būna mažesnė už įėjimo galią (dėl galios nuostolių transformatoriuje). Taigi visi stiprintuvai priklauso aktyviųjų keturpolių klasei.
1) Didelis jautrumas. Šiuolaikiniai silpnų signalų stiprintuvai reaguoja į 10-17 A sroves ir 10-10 V įtampas. Visi neelektroniniai elektrinių signalų stiprintuvai (elektromašininiai, dielektriniai, magnetiniai ir kt.) nereaguoja į tokius silpnus signalus. Jautriausi galvanometrai gali matuoti tik 10-12 A sroves.
2) Mažas inertiškumas. Greitaveikių elektroninių stiprintuvų reakcijos laikas - vos 10-10 s. Kitokių, neelektroninių, įtaisų reakcijos laikas yra gerokai ilgesnis.
3) Lengvai keičiami parametrai ir charakteristikos. Tam dažnai pakanka pakeisti vieną ar kelis rezistorius.
4) Maži matmenys ir palyginti nedidelė kaina. Šiuolaikiniai integraliniai stiprintuvai, kurių stiprinimo koeficientas siekia šimtus tūkstančių ir daugiau, tėra kelių mm3 tūrio, o jų kaina maždaug prilygsta atskirame korpuse sumontuoto tranzistoriaus kainai.
Dėl minėtųjų savybių elektroniniai stiprintuvai ne tik nukonkuravo kitų tipų stiprintuvus, bet daug kur tapo nepakeičiami. Jie plačiai naudojami matavimo aparatūroje - elektroniniuose voltmetruose, amperimetruose, ommetruose, oscilografuose, generatoriuose ir kt., radioelektroniniuose įrenginiuose - radijo imtuvuose, siųstuvuose, televizijos aparatūroje ir kt, ryšių technikoje - telefonų stiprintuvuose, modemuose ir kt., analoginėse ir hibridinėse skaičiavimo mašinose ir kt., automatikos bei telemechanikos įtaisuose, įvairioje medicininėje aparatūroje ir kt.
Stiprintuvų klasifikacija
Į elektroninių prietaisų tipą stiprintuvai skirstomi į puslaidininkinius ir vakuuminius (lempinius).
Šiuo metu plačiausiai naudojami puslaidininkiniai stiprintuvai, ir jų pagrindinis elementas yra tranzistorius. Masiškai gaminami integraliniai puslaidininkiniai stiprintuvai, dažniausiai vadinami operaciniais ir naudojami automatikos, matavimo, skaičiavimo bei radiotechninėje aparatūroje.
Vakuuminių stiprintuvų pagrindinis elementas - elektroninė lempa. Jie tebenaudojami senesnio tipo aparatūroje, taip pat ten, kur aukšta aplinkos temperatūra, veikia...
Šį darbą sudaro 4047 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!