Įvadas
Elektroninė komercija ir elektroninis verslas – neseniai pradėti vartoti terminai. Kasdien girdime pasakojimus apie interneto bendrovių sėkmę. Elektroninė komercija apima visas santykių, susijusių su tarptautinių ir nacionalinių sandorių sudarymu elektroniniu būdu, rūšis: pirkimą, pardavimą, tiekimą, užsakymus, reklamą, konsultavimą, įvairius susitarimus bei dalykinio bendradarbiavimo formas.
Vien tik perduodamų duomenų kodavimo nepakanka, kadangi jis neduoda galimybės patikrinti užkoduotos informacijos siuntėjo asmens tapatybės.
Skaitmeniniai sertifikatai išsprendžia šią problemą, elektroniniu būdu patikrindami asmens tapatybę. Naudojami perduodamos informacijos kodavimu, skaitmeniniai sertifikatai tuo pačiu užtikrina būtiną saugumą bei visų asmenų, dalyvaujančių duomenų apsikeitime, tapatybės nustatymą.
1. Kas yra SSL?
Secure Socket Layer (SSL) yra protokolas, kurį sukūrė JAV kompanija "Netscape" 1996-aisiais metais, kuris greitai buvo pripažintas kaip saugaus duomenų perdavimo standartu. SSL naudoja dauguma interneto naršyklių bei WEB serverių, nes jo dėka duomenis internetu galima perduoti itin saugiai. SSL naudoja viešą- privatų raktų (public-and-private key encryption system) šifravimo sistemą, kurią sukūrė RSA.
SSL protokolas reikalauja, kad serveryje būtų instaliuota skaitmeninis sertifikatas. Skaitmeninis sertifikatas yra elektroninis dokumentas, kuris leidžias nustatyti svetainės tapatumą. Skaitmeninis sertifikatas tarnauja kaip skaitmeninis pasas, kuris patvirtina serverio autentiškumą prieš sukuriant SSL ryšio kanalą. Dažniausiai skaitmeninius sertifikatus pasirašo nepriklausomi bei patikimos trečiosios šalys, kurios užtikrina sertifikato galiojimą bei pagrįstumą. Sertifikatų pasirašančioji šalis yra žinoma kaip "Sertifikato Autoritetas" (angl. Certification Authority ). Pavyzdžiui: “thawte” ar “VeriSign”.
SSL užtikrina saugų bendravimą kombinuodamas šiuos du elementus:
1. Autentifikaciją. Autentifikacija atliekama naudojant skaitmeninius sertifikatus. Jie yra saugių elektroninių sandorių pagrindas, nes identifikuoja sandorio dalyvius ir lengvai patikrina kitų dalyvių identifikaciją.
2. Duomenų šifravimas. Šifravimas yra procesas, kuriuo metu duomenys yra užšifruojami, kad juos neperskaitytu nepageidaujami asmenys. Šiuos duomenys gali būti perimami trečiosios šalies, bet jų nebus įmanoma perskaityti, nes trečioji šalis neturi šifro rakto.
SSL dažniausiai naudojama užtikrinti perduodamų duomenų saugumą tarp interneto naršyklės bei WEB serverio. Taip pat SSL gali būti naudojamas užtikrinant serverių bendravimą.
Paprastai skaitmeninis sertifikatas susideda iš:
• Savininko viešo rakto
• Savininko vardo
• Viešo rakto...
Šį darbą sudaro 1490 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!