Analoginiu grandiniu kurse nagrinėjome grandines, kuriose elektriniai signalai kinta tolygiai. Elektroniniai stiprinimo įrenginiai yra iš tų įrenginių, kurių pagrindą sudaro analoginės grandinės.
Elektroniniai stiprinimo įrenginiai naudojami labai plačiai. Jie yra svarbiausi įvairios elektroninės aparatūros mazgai, taikomi automatikos ir telemechanikos įrenginiuose, valdymo ir reguliavimo sistemose, kompiuterinėje technikoje, kontrolės-matavimo prietaisuose ir kt.
Šiame kursiniame darbe moduliavau žemų dažnių (garsinio dažnio) stiprintuvą. Skaičiavimus atlikau naudodamasis įvairia literatūra, pagal užduotus pradinius parametrus. Stiprintuvo struktūrinę ir principinę schemas pasirinkau remdamasis šiuo metu plačiausiai naudojamų stiprintuvų schemomis.
Stiprintuvą, kad įsitikinti skaičiavimų tikslumu, sumodeliavau programa EWB, išmatavau parametrus ir palyginau su apskaičiuotaisiais.
c) kai Piš daugiau kaip 0,2 W, naudojama dvitaktė B ir AB klasių schema su galingais tranzistoriais.
Kiek bus parengtinių stiprinimo pakopų priklauso nuo signalo šaltinio galios ir vidinės varžos. Parengtiniai stiprintuvai dažnai naudojami integriniai operaciniai stiprintuvai. Juos lengva pajungti į schemą, yra mažų gabaritų ir geros kokybės, gali būti labai didelis stiprinimo koeficientas. Maitinimo šaltinio įtampą nulemia galinė pakopa. Kitos pakopos vartoja gerokai mažiau energijos.
2.2 ŽD stiprintuvų analizė
2.2.1 Stiprintuvo savybės ir naudojimo sritys
Stiprintuvu vadinamas įtaisas, padidinantis elektrinio signalo galią, bet nepakeičiantis jo formos. Galia padidinama vartojant maitinimo šaltinio energiją. Taigi į stiprintuvą galima žiūrėti kaip į elektroninį reguliatorių, kurio įėjimo signalas valdo į apkrovą einantį maitinimo šaltinio energijos srautą.
Stiprintuvas iš esmės skiriasi nuo transformatorių, tuo, kad pastarieji, nors ir gali padidinti signalo įtampą arba srovę, nepakeisdami jo formos, bet išėjimo galia visada būna mažesnė už įėjimo galią (dėl galios nuostolių transformatoriuje). Taigi visi stiprintuvai priklauso aktyviųjų keturpolių klasei.
Svarbiausios stiprintuvų savybės yra šios:
1) Didelis jautrumas. Šiuolaikiniai silpnų signalų stiprintuvai reaguoja į 10-17 A sroves ir 10-10 V įtampas. Visi neelektroniniai elektrinių signalų stiprintuvai (elektromašininiai, dielektriniai, magnetiniai ir kt.) nereaguoja į tokius silpnus signalus. Jautriausi galvanometrai gali matuoti tik 10-12 A sroves.
2) Mažas inertiškumas. Greitaeigių elektroninių stiprintuvų reakcijos laikas — vos 10-10 s. Kitokių, neelektroninių, įtaisų reakcijos laikas yra gerokai ilgesnis.
3)...
Šį darbą sudaro 3023 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!