Ekosistema - abipusiais ryšiais susijęs gyvosios ir negyvosios gamtos kompleksas, tarp kurio elementų ir komponentų nuolat vyksta medžiagų ir energijos apykaita.
Biocenozė - laikoma sausumos arba vandens baseino plote gyvenančių augalų, gyvūnų ir mikroorganizmų visuma, tarp kurių nuolat vyksta medžiagų ir energijos apytaka ir susiformavę palyginti pastovūs, tarpusavio santykiai bei ryšiai.
Biocenozė skirstoma į fitocenozę, mikroorganizmus, zoocenozę.
Fitocenozė - tai tam tikros augimvietės augalų rūšių visuma su jai būdinga sandara, kurią lemia augimvietės komplekso tarpusavio santykiai ir aplinkos veiksniai.
Ją sudaro tam tikrame sausumos ar vandens baseino plote gyvenančių įvairių gyvūnų visuma su jai būdinga sandara ir rūšine sudėtimi. Ši visuma egzistuoja priklausomai nuo tarpusavio santykių ir aplinkos veiksnių, o energiją gauna iš producentų pagamintos organinės medžiagos.
Tai mikroorganizmų pasaulis, kurį sudaro skaidytojai , tai:aerobinės ir anaerobinės bakterijos,aktinomicetai,grybai,kai kurie pirmuonys.Mikroorganizmai minta:gyvąją ir negyvąją organine medžiaga, ją skaldo iki neorganinių junginių.
Mikrooganizmai daugiausiai gyvena dirvožemyje ir vandenyje, rečiau - organizmuose ir ore.
Ekotopas-Tai aplinkos veiksnių kompleksas, sudarantis ekosistemos egzistavimo pagrindą: tai organizmų gyvenamoji vieta (augimvietė) su būdingomis dirvožemio, grunto, mikroklimato ir kitais aplinkos veiksniais. Veikiant biocenozei, ekotopas pakinta į biotopą.
Mitybos grandinė –tai ekosistemos medžiagų ir energijos apykaita arba augalų, gyvūnų ir mikroorganizmų mitybos ryšiai, kai energija iš pagrindinio šaltinio – augalo - į kitus organizmus perduodama maisto pavidalu.
pagrindinio šaltinio – augalo - į kitus organizmus perduodama maisto pavidalu.
Dauguma ekologų skiria dvi mitybos grandines:
ganyklinę, arba ėdimo;irimo, arba detritinę.
Pastaruoju metu dar išskiriama parazitinė mitybos grandinė.
Pirminę energiją ekosistemos gauna iš Saulės.
Fotosintezė – tai vienos rūšies energijos virtimas kita rūšimi (saulės energijos virtimas anglaivandenių cheminių ryšių energija.)
6CO2+6H20+Saulės energ = C6H12O6+602.
Per tolimesnes oksidacijos- redukcijos reakcijas dalis šviesos energijos chloroplastų ir bakterijų membranuose transformuojama į elekteinių potencialų skirtumą arba į vandelinio jonų koncentracijos gradientą.
Toliau elektros arba osmosinė energija transfotmuojama į cheminę. Gyvūnai ir heterotrofai vartoja fotosintezės metu sukauptą
Organinių medžiagų energiją.
Autotrofai tai organizmai kurie iš neorganinių medžiagų sintetina organines, o heterotrofai, tai organizmai, kurie vartoja...
Šį darbą sudaro 3796 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!