Kasdien mes vis daugiau ir daugiau girdime apie ekonominę integraciją, globalizaciją ir tai yra mūsų gyvenimo dalis. Jos vis labiau mus veikia ir skverbiasi į mūsų kasdienybę. Atėjo laikas išsiaiškinti, kas tai yra, kokią reikšmę jos vaidina mūsų kasdieniniame gyvenime ir šalies ekonomikoje.
Taigi šio darbo tikslas: išanalizuoti ir pateikti naujausias ekonomikos tendencijas (globalizaciją, ekonominę integraciją), bei išnagrinėti jų padarinius ir pasekmes.
Darbo uždaviniai:
1. Pateikti ekonominės integracijos, globalizacijos bei regioninės integracijos sąvokas;
2. Apibūdinti ir išnagrinėti kiekviena iš jų, pateikiant pavyzdžius bei kitus reikalingus duomenis;
3. Įvertinti jų įtaką ir pasekmes pasaulio ekonomikai ir verslui, bei išskirti svarbiausius aspektus.
Ekonominė integracija
Ekonominė šalių tarpusavio priklausomybė suprantama, kaip tamprūs tam tikrų šalių užsienio ekonominiai ryšiai. Vystantis pasauliniam ūkiui, šalių priklausomybė stiprėja, pasireikšdama ekonomine (moksline, technine ir gamybine) integracija, peraugančia vienos šalies ribas. Ši priklausomybė atskirose šalyse labai skiriasi savo pobūdžiu ir laipsniu. Mokslo ir technikos pažanga ypač spartina ekonominę tarpusavio priklausomybę, todėl ji ryškiausiai jaučiasi šalyse, turinčiose aukštą mokslinį investicinį ir informacinį pramoninį potencialą. Priklausomybė didėja, kai šios šalys tarpvalstybinius santykius vis labiau grindžia vieningu darbo pasidalijimu ir gamybos specializacija savo šalies viduje.
Integracija – nacionalinių ekonomikų internacionalinis susipynimas, kurį skatina tarptautine teise pagrįsti susitarimai. Integracijos pavyzdys – Europos Sąjunga ir jos vidaus rinka.
Integracijos procesai.
Integracijos procesų vystymasis tampa svarbia charakterizuojančia pasaulinio ūkio dalimi. Integracijos procesai, keičia pasaulinę ūkio struktūrą, darbo pasidalijimą, gamybos veiksnių judėjimo apimtis ir mastą. Procesai aktyvizavosi jau antroje XX a. pusėje visose pasaulio kraštuose.
Ekonominę integracija galime apibūdinti kaip politinį arba ūkinį šalių susivienijimą darbo pasidalijimo dėka bei vystant gilius ir stabilius tarpusavio santykius.
Mikrolygiu, šis procesas vyksta bendradarbiaujant įmonėms ir firmoms, skatinančioms nacionalinių ekonomikų susiliejimą. Bet makrolygiu, šis procesas vyksta vystantis tarptautinei prekių ir paslaugų prekybai bei augant gamybinių išteklių (tokiu, kaip kapitalas, darbo jėga ir technologijos) vystymuisi, sudarant tarpvalstybines sutartis dėl nacionalinių ekonominių ir politinių santykių suderinimo.
Tarptautinė ekonomine integracija skatina kiekvieną šio proceso dalyvį stiprinti...
Šį darbą sudaro 5570 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!