Klasikinis stilius (ankstesnis pavadinimas – “angliškas stilius”) atkeliavo pas mus iš Anglijos XVII amžiaus. Vėliau tapo populiarus visoje Europoje. Klasikinis stilius atsirado iš angliško kostiumo. Tai vienas iš seniausių stilių šiuolaikinėje aprangoje.
Iš pradžių klasikinio stiliaus drabužius nešiojo tik vyrai, bet atėjusios feministės pasakė: “Mes irgi norim!”, ir taip pat ėmė nešioti. Taip moterys pasipuošė klasikinio stiliaus apranga.
Klasikinis stilius atitnka griežtumą, paprastumą, praktiškumą ir elegantiškumą. Klasika asociuojasi su harmonija ir grožiu, siūlo saiko jausmą viskame: formoje ir dydyje, spalvose, apdailoje ir ,žinoma, manierose bei elgesyje. Neverta griežtame kostiume dribti į krėslą arba lakstyti lyg galvą pametus.
Siluetas – pusiau prigludęs arba tiesus; forma stačiakampė.
Apimtis – priglundantis.
Rankovės sukirpimas – įsiūtas.
Detalės – apykaklės švarkelinio tipo; kišenės rėmeliu.
Apdirbimas – griežto tipo nedidelės sagos, kruopščiai parinktos pagal kostiumėlio spalvą. Apdailos minimumas-gaminio kraštai apdirbami peltakiu.
Atidengti lieka – kaklas, rankų riešai, kojos žemiau kelių.
Drabužių rūšys
Klasikiniam stiliui priskiriami pusiau priglundantys ir tiesūs kostiumai: žaketas ir sijonas su priderinta palaidine; suknelė ir žaketas; suknelė ir liemenė; trijų dalių: suknelė, liemenė ir žaketas; kelnės, palaidinė ir žaketas.
Klasikinio stiliaus gaminiai
Tai frakai, švarkai, kelnės, fetrinė skrybėlė, batai-laiveliai.
Suknelės – griežtos, pagal figūrą, uždara arba su nedidele iškirpte, ant petnešėlių arba su įsiūtomis rankovėmis.
Klasikinio stiliaus drabužiuose iškirpčių turi buti nedaug, jos turi buti nedideles.
Klasikinis žaketas – pusiau prigludusio silueto, kirpimas pagal figūrą, žaketo ilgis gali būti iki klubų linijos arba klubų vidurio.
Sijonai – pirmieji klasikinio stiliaus sijonai priminė vyriškas kelnes – jos ilgis siekė kulkšnis. Vėliau sijonas sutrumpėjo, jos ilgis pakilo aukščiau blauzdos vidurio. Galimi įvairių ilgių sijonai, patogiausias moterims ilgis-iki kelių. Sijono forma tiesi, nevaržanti judesių.
Kad kostiumas nebūtų nuobodus, prie jo priderinamos palaidinės su apykaklėmis ir rankogaliais. Taip pat gali buti skarelė ant kaklo, kuri papildo šiuolaikinį kalsikinį kostiumą.
Spalva
Ideali spalva – juoda. Dažniausiai kalsikoje naudojamos tamsios spalvos. Nors klasikinis kostiumas gali būti ir šviesus. Galimi neryškūs spalvų kontrastai. Ryškios spalvos neneaudojamos.
Medžiaga
Klasikiniai kostiumai siuvami iš...
Šį darbą sudaro 2916 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!