„KETURIOS TOLTEKŲ IŠMINTYS“
TIKRINO: … … … … … … …
(Dėstytoja – D. Mikalauskienė)
… … … … … … … … … …
(parašas)
VERTINIMAS: … … … … …
Mastaičiai , 2007
„Keturios toltekų išmintys“
Don Miguel Ruiz
„Įkvėpianti knyga, suteikianti daug pamokų...“
(Wayne Dyer)
Don Miguel Ruiz savo knygoje atskleidžia tuos mūsų įsitikinimus, kurie mus varžo ir neleidžia patirti džiaugsmo, o tik sukelia bereikalingas kančias. Remdamasis senovės toltekų1 išmintimi, jis moko mus, kaip elgtis, kad sparčiai pakeistume savo gyvenimą ir išgyventume laisvę, tikrą laimę ir meilę.
Pirmoji išmintis – Nenusidėkite žodžiais. „Jei suprantate pirmąją išmintį – nenusidėkite žodžiais, pamatysite, kaip gali pasikeisti jūsų gyvenimas“.2
Žodis – žmogaus galia reikšti mintis. Nepaisant, kokia kalba kalbame, savo ketinimus išsakome žodžiu. Viskas, apie ką svajojame, ką jaučiame ir kas iš tiesų esame, bus išreikšta žodžiu. Žodžiu mes bendraujame, paguodžiame, užjaučiame. Meiliai, maloniai, reikiamoje vietoje vartojant žodį galima žmogų paguosti, pakelti jam nuotaiką. Teisingai ir laiku ištartas reikiamas žodis turi didelę galią. Jei draugui liūdna ar negera, atradus žodį, galime nuraminti, paguosti.
Žodis gydo, žodis gaivina, bet žodis ir žeidžia, žodis ir skaudina... Smarkiai supykus išryškėja vidinė žmogaus vertė ir kultūra, nes įsiliepsnojus jausmams, žmogus nepajėgia blaiviai galvoti, viską mato lyg pro didinamąjį stiklą ir iš adatos priskaldo vežimą. Netekę kontrolės, sakome dalykus, kurių nenorime sakyti, darome tai, ko nenorime daryti. Tuomet žodžiu dažnai įžeidžiame artimą, mylimą, brangų žmogų. Žodžiai vartojami plūstantis, teisiant, kaltinant, griaunant. Žinoma, mes juos vartojame ir teisingai, bet nelabai dažnai. Žodžiu, sukeliame chaosą, neapykantą tarp rasių, skirtingų žmonių, šeimų, draugų, tautų. Todėl svarbu neklysti žodžiais.
Vartokime žodžius taip, kad neskaudintumėme nei savęs, nei aplink esančių žmonių, žodžiais skleiskime meilę, sėkime tik gerų žodžių sėklas. Nes tik nuo mūsų pačių priklauso, ar puoselėsime šias sėklas, nes augdamos mumyse jos pagamins daug daugiau meilės ir gerumo sėklų.
Antroji išmintis – Nepriimkite nieko asmeniškai. „Nepriimkite nieko asmeniškai, nes priimdami dalykus asmeniškai jūs verčiate save kentėti...
Šį darbą sudaro 938 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!