Klaipėda, 2005m.
Centrinė nervų sistema (CNS) susideda iš nugaros ir galvos smegenų, kuriose yra koordinuojami ir analizuojami nerviniai impulsai. Nugaros smegenis supa slanksteliai, be to, jos, kaip ir galvos smegenys, turi tris apsaugines plėves, vadinamas dangalais. Tarpai tarp dangalų užpildyti smegenų skysčiu, kuris apsaugo centrinę nervų sistemą. Smegenų skystis telkiasi nugaros smegenų centriniame kanale ir galvos smegenų skilveliuose, kurie tarpusavyje susisiekia ir gamina smegenų skystį bei jį kaupia.
Nugaros smegenys atlieka dvi pagrindines funkcijas: vykdo refleksines funkcijas ir perduoda impulsus iš periferijos į galvos smegenis ir atgal.
Nugaros smegenys - tai centrinės nervų sistemos dalis, besitęsianti nugaros kanalu 40 - 45 cm - nuo galvos smegenų iki juosmens srities. Jos primena truputį suspaustą iš priekio į užpakalį 1 cm skersmens vamzdelį, sustorėjusį ties kaklu ir juosmeniu. Nugaros smegenis sudaro neuronų kūnai, susitelkę centre į H raidės pavidalo pilkąją medžiagą (substantia gresia), kurią apsupa baltoji nugaros smegenų medžiaga (substantia alba). Horizontaliame pjūvyje pilkojoje medžiagoje skiriami priekiniai ragai (motoriniai), užpakaliniai (sensoriniai), o krūtinės dalyje - ir šoniniai ragai (vegetaciniai). Abiejų pusių ragus sujungia tarpinė medžiaga. Pilkojoje medžiagoje neuronų kūnai sudaro įvairius branduolius, kuriuose baigiasi vieni ir prasideda kiti nervinių skaidulų pluokštai.
Nugaros smegenų baltoji medžiaga - nervinių skaidulų pluoštai, vadinami laidais, kurie nutysta išilgai nugaros smegenų į galvos smegenis (kylantieji, juntamieji, aferentiniai), tęsiasi iš jų į periferiją (nusileidžiantieji, motoriniai, eferentiniai)arba jungia atskirus nugaros smegenų segmentus. Baltojoje medžiagoje (dešinėje ir kairėje) santykinai skiriami 3 pluoštai: priekinis (nusileidžiantieji laidai), šoninis (kylantieji ir nusileidžiantieji laidai) ir užpakalinis(kylantieji laidai).
Žmogaus galvos smegenis sudaro pailgosios smegenys, smegenėlės, tiltas, vidurinės smegenys, hipotalamas, gumburas ir galvos smegenų pusrutuliai. Galvos smegenyse yra keturios ertmės, vadinamos skilveliais: du šoniniai skilveliai, trečiasias skilvelis ir ketvirtasis skilvelis.
Smegenų kamienas
Pailgosios smegenys apatinėje dalyje jungiasi su nugaros smegenimis, o viršutinėje - su tiltu. Iš abiejų pusių nuo pailgųjų smegenų yra smegenėlių pusrutuliai. Išsivysto iš rombinės pūslelės apatinės dalies. Pailgosiose smegenyse yra...
Šį darbą sudaro 737 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!