2006 m. spalis 29 d.
Buhalterinės apskaitos įstatyme buhalterinė apskaita apibrėžta taip: ūkinių operacijų ir ūkinių įvykių, išreikštų pinigais, registravimo, grupavimo ir apibendrinimo sistema, skirta gauti informaciją ekonominiams sprendimams priimti ir (arba) finansinei atsakomybei sudaryti.
Buhalterinė apskaita traktuojama kaip vieninga apskaitos sistema, kurios duomenų pagrindu yra sudaroma finansinė atskaitomybė. Buhalterinės apskaitos sistema turi teikti įvairiausią informaciją apie įmonės turtą, nuosavybę, finansinę būklę, mokesčius, atsiskaitymus su valstybės biudžetu, apie skolas, veiklos rūšis, gaunamas pajamas ir joms uždirbti patirtas sąnaudas. Buhalterinės apskaitos taikoma informacija yra paremta juridine galią turinčiais dokumentais ir yra skirta mokestinėms institucijoms, valstybinei statistikai, akcininkams, įmonių savininkams, kreditoriams, investuotojams ir visiems tiems, kuriuos domina konkrečios įmonės veikla.
Buhalterinė apskaita – ir finansinė ir valdymo – labai reikalinga laisvosios rinkos verslui pažinti. Finansinė apskaita pateikia duomenis išoriniams įmonės informacijos vartotojams, o valdymo – tos įmonės vadovams. Apskaita pateikia apibendrintus duomenis apie daugybę tarpusavyje susietų ūkinių įvykių. Buhalterinėse ataskaitose pateikiami duomenys ne apie pavienius ūkinius faktus, bet apie bendrąsias įmonės vystymosi tendencijas ir apie turimo turto būklę ir jo savininkus. Ataskaitų duomenys reikalingi tiek išoriniams tiek ir vidiniams apskaitos duomenų vartotojams. Tiesiogiai suinteresuoti apskaitine informacija gali būti ir vidiniai ir išoriniai vartotojai. Vidiniai apskaitos informacijos vartotojai, tai esantys ir potencialūs įmonės savininkai, įmonės administracija ir valdytojai, įmonės darbuotojai, o išoriniai vartotojai – esantys ir potencialūs kreditoriai, tiekėjai, pirkėjai. Buhalterinės apskaitos informacija domina ir įvairias valdžios institucijas.
Pagrindinis finansinės apskaitos tikslas – teikti finansinę informaciją suinteresuotoms šalims, kad šios įvertintų įmonės laimėjimus ir jos finansinę padėtį. Valdymo apskaitos tikslas – teikti naudingą informaciją įmonės valdytojams, kad šie priimtų teisingus valdymo sprendimus.
Specifiniai apskaitos tikslai yra teikti informaciją specifiniams klausimams spręsti. Tai gali būti informacija, kurios reikia pinigų srautams reguliuoti, finansinei būklei įvertinti, informacija apie darbo užmokestį ar turimus fondus.
Bendrieji apskaitos principai
Finansinė apskaita Lietuvos Respublikos įmonėse turėtų būti vedama pagal aštuonis, mūsų manymu, svarbiausius bendruosius apskaitos principus:
• įmonės,
•...
Šį darbą sudaro 2976 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!