Namų darbai

Budizmo teorinis ir praktinis apibūdinimas

10   (1 atsiliepimai)
Budizmo teorinis ir praktinis apibūdinimas 1 puslapis
Budizmo teorinis ir praktinis apibūdinimas 2 puslapis
Budizmo teorinis ir praktinis apibūdinimas 3 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

TURINYS

1. Budizmo teorinis apibūdinimas

2. Budizmo praktinis apibūdinimas

  1. Budizmo teorinis apibūdinimas

Budizmas yra religija ir filosofija, kurią senovės Indijoje sukūrė Siddharta Gautama, dar žinomas kaip Buda, prieš daugiau nei 2500 metų, Indijoje. Budizmą, kurį išpažįsta apie 470 milijonų žmonių, mokslininkai laiko viena iš pagrindinių pasaulio religijų. Istoriškai ši religija labiausiai paplitusi Rytų ir Pietryčių Azijoje, tačiau jos įtaka Vakaruose vis didėja. Budistų centras yra Tibete, Lasos mieste.

Budos mokymas, vadinamas Dharma, remiasi keturiomis tauriosiomis tiesomis: kad gyvenimas yra kančia, kančia turi priežastis, kančią galima įveikti ir kad kelias, vedantis į kančios pabaigą, yra aštuonialypis kelias. (VLE) Paskutinėje kilnioje tiesoje Buda mokė savo mokinius aštuonialypio kelio, kurį sudaro aštuoni etapai: tobulos pažiūros (teisingas supratimas, kaip realybė ir kančia yra tarpusavyje susijusios), tobulas nusiteikimas (siekis elgtis teisingai, nedarant niekam blogo), tobulas kalbėjimas (susilaikyti nuo melo, šmeižto ar įžeidžiančių kalbų), tobulas elgesys (vengti nederančių veiksmų), tobula gyvensena (etiškas pragyvenimo šaltinis, sąžiningumas versle), tobulos pastangos (stengtis puoselėti išganingas mintis, žodžius ir poelgius bei atsisakyti kenksmingų), tobulas budrumas (būti dėmesingam savo kūnui, jausmams ir protui), tobulas susikaupimas (meditacijos praktikavimas remiantis visais septyniais ankstesniais etapais). (What Is the Eightfold Path?, 2016)

Budizme karma reiškia priežasties ir pasekmės dėsnį, pagal kurį veiksmai turi atitinkamą rezultatą arba pasekmę. Pagal budizmo mokymą visos gyvos būtybės gali sukurti tiek teigiamą, tiek neigiamą karmą. Teigiamą karmą kuria naudingi, dori bei sau ir kitiems naudingi veiksmai, o neigiamą karmą - žalingi, nedori bei kitiems kenksmingi veiksmai. Taigi, žmogaus veiksmai ir ketinimai gali turėti įtakos būsimiems įvykiams. Teigiami veiksmai ir ketinimai paprastai sukelia teigiamas pasekmes, o neigiami - neigiamas pasekmes. (Mahasi)

Budizme galutinis tikslas yra pasiekti nušvitimą, dar vadinamą nirvana. Nirvana - tai būsena už kančios ribų, kuriai būdinga visiška ramybė, laimė ir nušvitimas. Tai būsena, kai išsivaduojama iš kančios ir mirties bei atgimimo ciklo. Budistai tiki, kad sekdami Budos mokymu ir praktikuodami aštuonialypį kelią jie gali išsiugdyti išmintį, atjautą ir kitas dorybes, būtinas įveikti ir pasiekti nirvaną. Nirvanos pasiekimas laikomas dvasinės kelionės pabaiga ir galutiniu išsilaisvinimu iš kančios ir reinkarnacijos ciklo. (Nirvana in Buddhism)

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 655 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
3 psl., (655 ž.)
Darbo duomenys
  • Religijos namų darbas
  • 3 psl., (655 ž.)
  • Word failas 19 KB
  • Įkeltas: 2024 m.
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį namų darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt