Referatai

BOKSO ISTORIJA

9.6   (3 atsiliepimai)
BOKSO ISTORIJA 1 puslapis
BOKSO ISTORIJA 2 puslapis
BOKSO ISTORIJA 3 puslapis
BOKSO ISTORIJA 4 puslapis
BOKSO ISTORIJA 5 puslapis
BOKSO ISTORIJA 6 puslapis
BOKSO ISTORIJA 7 puslapis
BOKSO ISTORIJA 8 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

Pasaulio bokso istorija. Kumštynės - bokso pirmtakas. Kumštynės viduramžiais. Bokso atgimimas. Brautono bokso taisyklės. Kvinsberio bokso taisyklės. Olimpinės žaidynės.

Ištrauka

Vėliau per Kretą kumštynės pasiekė Graikiją. Bokso pradininku šioje šalyje laikomas jūrų dievo Poseidono ir nimfos Melijos sūnus Amikusas, kuris, pasak legendos, neišleisdavo iš šalies nė vieno atvykėlio, prieš tai su pastaruoju neišmėginęs jėgų kumštynėse. Daugelį savo varžovų jis tiesiog užmušdavo vienu kumščio smūgiu.
Jau tada kovos buvo skirstomos į profesionalias ir mėgėjų. Profesionaliose kovose dalyvavo vergai, vargšai , skurde gyvenantys žmonės. Šios kovos dažnai baigdavosi mirtimi, nes kovotojai naudojo metalinius ir akmeninius rutulius, kuriuos suspausdavo rankose. Nugalėtojas gaudavo pinigų, todėl pergalės buvo siekiama bet kokiu būdu. Kovos buvo labai žiaurios ir pavojingos.
Yra manoma, kad graikai nemaža pasidarbavo ruošdami boksininko tiesaus smūgio pagrindus. Tai liudija apie jų pastangas gilintis į kumštynių paslaptis. Nėra abejonių, kad neparuoštas boksui žmogus instinktyviai stengiasi smūgiuoti „kabliu“. Tad tiesus smūgis atsirado, pasiekus tam tikrą lygį ( apie tiesaus smūgio tobulėjimą graikų boksininkų praktikoje byloja jų pirštinių „cestus“ evoliucija – kuo toliau, tuo labiau buvo apsaugomos tos pirštų dalys, kuriomis kertamas tiesus smūgis ). 11
Iš Graikijos kumštynės atkeliavo į Romą. Tarp senovės romėnų iš pradžių buvo paplitusios graikų kumštynės. Tačiau, žiūrovai romėnai iš savo gladiatorių reikalavo kraujo, todėl graikiška pirštinė buvo “rekonstruota”, joje ėmė naudoti vis daugiau metalo. Pirštinės jau turėjo ne saugoti, o žaloti. Laisvi žmonės ėmė vengti tokių kovų, jų vietas užimdavo vergai.12
394 mūsų eros metais romėnai uždraudė olimpines žaidynes. Netrukus žlugo ir pati Romos imperija. Antikinės kumštynių formos buvo užmirštos.13
KUMŠTYNĖS VIDURAMŽIAIS
Viduramžiais kumštynės beveik neturėjo pasekėjų. Šį istorijos laikotarpį verčiau galima pavadinti fechtavimo gadyne. Feodaliniai riteriai rengė raitųjų ir pėsčiųjų turnyrus, kovodami ne kumščiais, o “šaltuoju” ginklu. 14
Anglijoje kumštynėmis, kurios vėliau tapo boksu su pirštinėmis, pradėta užsiiminėti XVII a.
Dar anksčiau šiuo “sportu” pradėta užsiiminėti Rusijoje. Pirmieji užrašai apie kumštynes Rusijoje aptinkami jau XI a. metraščiuose.15 Liaudyje buvo rengiamos pavienės dvikovos “vienas prieš vieną” ir masinės grumtynės “siena prieš sieną”. Tokios kumštyninkų kovos buvo bažnyčios ir...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2030 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
8 psl., (2030 ž.)
Darbo duomenys
  • Sporto referatas
  • 8 psl., (2030 ž.)
  • Word failas 241 KB
  • Įkeltas: 2024 m.
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt