Referatai

Bioprodukcinis ūkis ir ekologinės problemos

9.6   (2 atsiliepimai)
Bioprodukcinis ūkis ir ekologinės problemos 1 puslapis
Bioprodukcinis ūkis ir ekologinės problemos 2 puslapis
Bioprodukcinis ūkis ir ekologinės problemos 3 puslapis
Bioprodukcinis ūkis ir ekologinės problemos 4 puslapis
Bioprodukcinis ūkis ir ekologinės problemos 5 puslapis
Bioprodukcinis ūkis ir ekologinės problemos 6 puslapis
Bioprodukcinis ūkis ir ekologinės problemos 7 puslapis
Bioprodukcinis ūkis ir ekologinės problemos 8 puslapis
Bioprodukcinis ūkis ir ekologinės problemos 9 puslapis
Bioprodukcinis ūkis ir ekologinės problemos 10 puslapis
Bioprodukcinis ūkis ir ekologinės problemos 11 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Bioprodukcinis ūkis yra pasaulio ūkio materialinių vertybių gamybos šaka . Jį sudaro: žemės ūkis, žvejyba ir žuvivaisa, miškų ūkis.Visa tai yra išpėtota visame pasaulyje. Sunku būtų surasti šalį, kurioje žmonės nesiverstų kuria nors iš šių šakų , juk jos tiekia visas salygas būtinas išgyventi žmogui: darbą, maistą, drabužius, neretai būstą, šilumą ir pan.
Šis ūkis glaudžiai susijęs su gamta. Nors mokslo ir technikos pažanga sumažino bioprodukcinio ūkio priklausomybę nuo gamtos išteklių ir gamtos sąlygų, išliko būdingų ūkininkavimo ypatybių ir sunkiai sutvarkomų problemų. Ypač daug rūpesčio kelia ekologinės problemos. Visame pasaulyje gamta po mažu vis labiau tersiama, daug pavojų iškyla miškininkystei, žuvinikystei ir kitoms bioprodukcinio ūkio gamybos šakoms.
Žemė – svarbiausia gamybos priemonė. Žemė gali būti privati, bendruomenei arba valstybei. . tai priklauso šalies politinės santvarkos. Ekonomiškai stipriose valstybėse žemės ūkio naudmenos dažniausiai priklauso stambiem žemvaldžiam. Fermerių ūkiai ir žemės ūkio bendrovės samdo darbo jėgą. Šiose valstybėse nemažai žemės priklauso ir valstybei.
Ekonomiškai atsiliekančiose valstybėse dažniausiai stambiems žemvaldžiam priklauso žemė, kurą jie nuomoja mažesniem arba bežemiams valstiečiams. Neretai mažažemių valstiečių žemė superkama, o jie patys tampa pigia darbo jėga ir yra samdomi dirbti savo buvusią žemę.
Kai kuriose socialistinės santvarkos šalyse privačios žemės nuosavybės nėra. Žemė priklauso valstybei arba kooperatyvams. Pokomunistinėse vidurio Europos šalyse žemė yra sparčiai grąžinama buvusiems savininkams ir privatizuojama. Kai kuriose nuo civilizacijos nutolusiose tautelėse žemė priklauso giminės bendruomenei.
Kiekvienos valstybės žemės ūkį sudaro dvi glaudžiai susijusios šakos – augalininkystė ir gyvulininkystė. Jos sklaidomos į daugybę šakų ir pošakių. Skirtingą valstybių šakinę žemės ūkio struktūrą lemia gamtos sąlygos, tradicijos, istorinės raidos ypatybės.
Pasaulio nacionalinės rinkos formavimasis įtraukė valstybes į tarptautinį darbo pasidalijimą. Tai lėmė daugelio šalių žemės ūkio specializaciją. Todėl, pavyzdžiui, Brazilija, Brundis, Ruanda specializuojasi auginti kavą. Ekvadoras – bananus it t. t.
Žemės ūkyje sparčiau didėja gyvulininkystės reikšmė. Šį procesą lėmė žemės ūkio intensivumas ir žemės ūkio produktų paklausos kaita. Todėl ekonomiškai stipriose šalyse...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 3669 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
12 psl., (3669 ž.)
Darbo duomenys
  • Geografijos referatas
  • 12 psl., (3669 ž.)
  • Word failas 693 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt