Referatai

Bernardas Brazdžionis. Kūryba ir biografija.

10   (1 atsiliepimai)
Bernardas Brazdžionis. Kūryba ir biografija. 1 puslapis
Bernardas Brazdžionis. Kūryba ir biografija. 2 puslapis
Bernardas Brazdžionis. Kūryba ir biografija. 3 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

Tai Bernardo Brazdžionio trumpa ir konkreti biografija bei jo kūrybos bruožai (temos, kas būdinga ir t.t.)

Ištrauka

Tai vienas žymiausių nepriklausomybės metais iškilusių lietuvos veidų. Jis buvo poetas, literatūros kritikas, laikraščių ir žurnalų redaktorius, vaikų poezijos klasikas, lietuvių kalbos dėstytojas. Kartu su Jono Aisčiu, Antanu Miškiniu, Salomėja Nėrim jis priklausė neoromantikų kartai/atstovams. Taip pat tai poetas turintis lyg ir daugiausiai slapyvardžių, jeigu tik neklystu..
* Gimė 1907 m. – Biržų apskrity, Stebeikėlių kaime; turėjo abu tėvus ir sesę. Iškart po metų 1908m. su tėvais išvyko į JAV ir ten augo Bostone. Po to 1914m. šeima grįžo į Lietuvą ir tėvas buvo pašauktas į kariuomenę, nes buvo Pirmojo pasaulinio karo metai. Bradžionis su motina apsigyveno Žadeikių dvare, Pasvalio rajone. Tuo metu dar Tevas buvo išvykęs į Argentiną, o sesuo į Braziliją. Būtent čia poetas ir išmoko skaityti iš ne ko kito, bet maldaknygės. Mokyklą lankė ten pat – Žadeikiuose ir Pasvalyje, o 1921m. įstojo į Biržų gimnaziją, kurią baigė 1929m. (po aštuonių metų). Savo pirmąsias eiles pradėjo rašyti būdamas trečioje klasėje, kurias pradėjo spausdinti jaunimo laikraštyje „Pavasaris“. Paskui kai kuriuose žurnaluose „Ateitis“, „Krivulė“, „Židinys“ ir kituose. Vienas pirmųjų leidinių (beje pirmasis) maža eilėraščių knygutė „Baltosios dienos“ (1927m.). Po to įstojo į VDU humanitarinių mokslų fakultetą, studijavo lietuvių kalbą ir literatūrą. Čia ir prasidėjo jo veikla: jis buvo „Šatrijos“ meno draugijos narys, redagavo laikraštį „Lietuvos studentas“; dalyvavo visokiausiuose literatūros vakaruose. Netrukus jis tapo vienas is produktyviausių, originaliausių ir mėgstamiausių jaunosios kartos poetu.
Baigęs VDU, jis pradėjo redaguoti dar daugiau visuomeninių ir literatūrinių žurnalų. Taip pat skelbė kritikos straipsnius ir knygų recenzijas Jono Brazaičio slapyvardžiu. Jo rinkinys „Kunigaikščių miestas (1939m) – pelnė Valstybinę literatūros premiją. Tuo laikotarpiu jis intensyviai rašė eilėraščius vaikams, ko gero geriausiai žinomu pseudonimu – Vitė Nemunėlis. „Mažųjų pasaulis“ „Kiškio kopūstai“, „Meškiukas Rudnosiukas“ – šie eilėraščiai pasižymėjo žaismingumu, skambumu, buvo lengvai įsiminami. Auklėjo net kelias vaikų kartas ne tik nepriklausomoje Lietuvoje, bet ir svetur. Šie eilėraštukai parodo labai ryškų...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 891 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
3 psl., (891 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos referatas
  • 3 psl., (891 ž.)
  • Word failas 39 KB
  • Įkeltas: 2024 m.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt