1. Psichikos struktūra. Fizinių ir psichinių reiškinių ryšys.
Manoma, kad psichika atsirado ir tobulėjo dėl būtinumo pažinti tuos daiktus ir reiškinius, kurie nuo organizmo atskirti erdvės ir laiko: (pvz.: augalas sau maistą gauna susiliesdamas su maistingomis medžiagomis, dėl to jam nebūtina psichika. Gyvūnams atvirkščiai – jau reikia tą dauktą pažinti, o tam reikalinga psichika.). Žmogaus psichinės tikrovės atspindėjimas priklauso ne tik nuo tikrovės obj ypatybių, bet ir nuo ypatybių: jutimo organų, patirties, išankstinių nuostatų, nuo asmenybės struktūros. Pvz.: neregys negali pažinti spalvų, kurčias – girdėti garsų.
Žmogaus psichika – tai daugybė tikrovės atspindėjimo ir žmogaus elgsenos reguliavimo reiškinių. Jų psichika skiriasi nuo žemesniųjų gyvūnų daugeliu ypatybių. (Pvz.: žmogus ne tik patiria kokį nors reiškinį, bet ir supranta, kad jį patiria. Žmogus ne tik girdi, mato užuodžia, bet ir kuria naujus vaizdus, planuoja, sprendžia problemas nusimanydamas apie tuos reiškinius ir juos suprasdamas, o gyvūnas nesuprasdamas atlieka veiksmus. Žmogus turi sąmonę, o gyvūnas ne.) Pagrindinė psichikos funkcija adaptacinė. Psichika susideda iš šių psichikos komponentų: sąmonė, pasąmonė, savimonė, įsisąmoninami ir neįsisąmoninami reiškiniai. Savimonė – tai savo asmenybės psichinių ir fizinių savybių supratimas, kuris formuojasi veikiant kitų žmonių vertinimus. Taip pat savo poelgius lyginant su kitų žmonių. Ji sudaro galimybę žmogui tobulinti save. Ji pradeda formuotis 2-3 metų. Pasąmonės sritį sudaro tie reiškiniai, apie kurių vyksmą žmogus nežino arba žino neapibrėžtai. Čia galima skirti reiškinius, kurie vyksta prieš sąmonę ir neįsisąmoninamus. Priešsąmonės lygyje, tai kas čia vyksta dėmesio pagalba gali būti pervedami į sąmonės lygį (tai įvairūs įspūdžiai, automatizuoti veiksniai). Neįsisąmoninami reiškiniai negali būti sąmoningais.
Visi psichiniai reiškiniai skiriami į psichinius procesus, psichines būsenas, psichines savybes. Psichiniai procesai – dinamiški, danai besikeičiantys. Tai pažinimo, jausmų ir valios. Šių procesų dėka informacija priimama, pertv priimama, pertvir naudojama elgesio reguliavimui. Psichinės būsenos – tai pastovesni už psichinius procesus. Tai gali būti įvairios nuotaikos, energijos pakėlimas ar smukimas, psichinė įtampa....
Šį darbą sudaro 6754 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!