Konspektai

Baltymų sintezė

10   (1 atsiliepimai)
Baltymų sintezė 1 puslapis
Baltymų sintezė 2 puslapis
Baltymų sintezė 3 puslapis
Baltymų sintezė 4 puslapis
Baltymų sintezė 5 puslapis
Baltymų sintezė 6 puslapis
Baltymų sintezė 7 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Tai - polimerinės medžiagos, sudarytos iš monomerų - aminorūgš-čių, susijungusių j ilgas grandines. Ląstelėse dažniausiai aptinkama 20 skirtingų aminorūgščių: leucinas (Leu), serinas (Ser), prolinas (Pro), treoninas (Thr), glutaminas (Glu) ir kt. Baltymo molekulėje aminorūgštys sujungtos kovalentiniais ryšiais. Jie vadinami peptidiniais ryšiais. Ryšys susidaro tarp karboksilo gru­pės vienoje aminorūgšties molekulėje ir amino grupės - kitoje, at­skylant vandens molekulei. Baltymai – labai svarbūs gyvajai gamtai organiniai junginiai.
Tai virimas, infraraudonieji, ultravioletiniai spinduliai; dėl jų poveikio molekulėje atsiranda labai stipri vibracija, todėl ir nutraukiamos jungtys.
Tai šarmai, rūgštys, druskų koncentratai; trumpalaikio veikimo metu sutraukiamos joninės jungtys, ilgalaikio - peptidinės.
Gyvsidabris, arsenas, varis, kadmis, cinkas, chromas, manganas, titanas, švinas; jie suardo jungtis ir denatūravę baltymai iškrinta nuosėdų pavidalu
Organiniai tirpikliai
Acetonas, benzinas, chloroformas, spiritas, toluenas; ardo baltymų struktūras palaikančias jungtis. Kaip dezinfekuojanti medžiaga medicinoje naudojamas spiritas, kuris greitai denatūruoja bakterijų baltymus.
.
Reikšmė
STATYBINĖ. Šie baltymai dar vadinami struktūriniais. Aptinka­mi ląstelės membranoje, organoiduose, chromosomose.
APSAUGINĖ. Baltymai, kurie gali prisijungti ir sunaikinti pašalines medžiagas. Apsauginę funkciją atlieka ir kietieji baltymai.
TRANSPORTINĖ. Baltymai, kurie gali prisijungti ir pernešti įvairias medžiagas. Šią funkciją atlieka ir plazminės membranos baltymai.
KATALIZINĖ. Šią funkciją atlieka baltymai fermentai, greitinantys reakciją šimtus kartų.
JUDĖJIMO. Dalyvauja raumenų, blakstienėlių judėjimo procese.
SANDĖLINĖ. Kaupiamos ir saugo­mos atsarginės medžiagos.
HORMONINĖ. Dauguma hormo­nų-baltymai. Į kai kurių hormo­nų sudėtį įeina su kitomis orga­ninėmis medžiagomis. Hormonai reguliuoja organizmo gyvybinius procesus.
NUKLEORUGŠTYS IR ATP
Yra dvi nukleorūgščių rūšys: deoksiribonukleorūgštis (DNR) ir ribonukleorūgštis (RNR). Tai - polimerinės medžiagos. Jų mono-meras vadinamas nukleotidu.
DNR sandara
DNR nukleotidą sudaro:
• fosfatas (fosforo rūgšties liekana),
• angliavandenis deoksiribozė,
• azoto turinti bazė, kurių yra 4 rūšys: adeninas (A), guaninas (G), citozinas (C), timinas (T). A ir G - didesnės molekulės (purinai), o C ir T – mažesnės (pirimidinai).
DNR molekule sudaro dvi polinukleotidinės grandinės, primenančios kopėtėles, susisukusias spirale. Į vieną polinukleotidine grandinę nukleotidai jungiasi kovalentiniais ryšiais. Šioje jungtyje dalyvauja gretimų nukleotidų fosfatas ir deoksiribozė. Dvi polinukleotidir grandinės tarpusavyje susijungia vandeniliniais ryšiais. Šie ryšiai su daro tarp...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1792 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
7 psl., (1792 ž.)
Darbo duomenys
  • Biologijos konspektas
  • 7 psl., (1792 ž.)
  • Word failas 157 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt