Rašiniai

Audiniai liaudyje

10   (1 atsiliepimai)
Audiniai liaudyje 1 puslapis
Audiniai liaudyje 2 puslapis
Audiniai liaudyje 3 puslapis
Audiniai liaudyje 4 puslapis
Audiniai liaudyje 5 puslapis
Audiniai liaudyje 6 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Audiniai – tai vienas iš turtingiausių ir gražiausių lietuvių laiudies meno šakų. Išlikęs mūsų liaudies audinių lobynas kalba apie didelį jų meniškumą, gilias tradicijas ir savitą pobūdį.
Savitas lietuvių liaudies audinių stilius susikūrė ne iš karto – tai daugelio kartų kolektyvinio darbo ir patyrimo rezultatas. Keičiantis gyvenimo sąlygoms, keitėsi tiek audinių paskirtis, tiek jų medžiaga ir atlikimo technika, tiek jų raštai. Tačiau per ištisus amžius liaudis atrinko ir išsaugojo tai, kas vertingiausia. Liaudies audėja – nuostabi senų audimo tradicijų mylėtoja ir saugotoja, gal todėl ir jos audinių raštai išlikę daugelį net iš pirmykštės bendruomenės laikotarpio paveldėtų tradicinių motyvų.
Lietuvių laiudies buitinė kultūra kalba apie didžiulę audinių reikšmę liaudies gyvenime nuo seniausių laikų. Lietuvos teritorijoje atlikti archeologiniai kasinėjimai rodo, kad jau nuo II amžiaus į kapus, greta visokių metalinių papuošalų ir ginklų, buvo dedami verpimo ir audimo įrankiai, taip pat lininiai bei vilnoniai audiniai.
Tankiai austi...
Ausdavo Lietuvoje daugiausia moterys, nors jau XVI a. rankraštiniai šaltiniai mini ir audėjus vyrus. Lietuvaitės iš mažens buvo mokomos austi. Piemenaudamos mergaitės ausdavo juosteles, paaugusios – ilgus rietimus drobės, rankšluosčių, užvalkalų, paklodžių, staltiesių... Merginos, dirbdamos sunkius kasdieninius namų ir lauko darbus, suspėdavo vis dėlto priausti daug ir gražių audinių, nes iš audinių gausumo ir grožio buvo sprendžiama apie merginos darbštumą, jos nagingumą ir estetinį skonį.
Senovėje mūsų liaudžiai audiniai buvo reikalingi įvariems tikslams. Audinių turėjo užtekti ne tiktai savo šeimos kasdieniniams gyvenimo poreikiams; ne mažiau jų reikėjo ir įvairių reikšmingų liaudies gyvenimo įvykių metu: per vestuves, krikštynas, laidotuves; kulto aukoms, mainų prekybai (žinoma,pavyzdžiui, kad senovėje Lietuvoje 10 saujų linų ir net drobės stuomuo prekyboje buvo naudojami kaip piniginiai vienetai). Audiniais ir verpalais liaudis mokėdavo duokles feodalams ir kt. Per vestuves nuotaka turėdavo audiniais apdalinti ne vien vyro šeimos narius, bet taip pat jo gimines ir kitus vestuvių apeigų dalyvius. Joh. Lasicijus savo veikale ,,De Diis Samagitarum“, rašytame apie 1573 m....

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2469 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
6 psl., (2469 ž.)
Darbo duomenys
  • Dailės rašinys
  • 6 psl., (2469 ž.)
  • Word failas 62 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt