Rašydama šį kursinį darbą, tema “ Atsiskaitymų su tiekėjais ir pirkėjais apskaita”, noriu išsiaiškinti koki yra atsikaitymų su tiekėjais ir pirkėjais būdai.
• koki dokumentai naudojami norint atsiskaityti su tiekėjais ir pirkėjais.
Irmanto Utmano prekybos įmonės dokumentai ir literatūra.
kursinio darbo rezultatai leis įvardinti koki pagrindiniai dokumentai naudojami atsiskaitant su tiekėjais ir pirkėjais.
ATSISIKAITYMŲ BŪDŲ ĮVAIROVĖ
Nuo to, kaip sutvarkyta atsiskaitymų tarp ūkio subjektų sistema, priklauso labai daug kas – net paties verslo plėtojimo sėkmė. Pavėluoti atsiskaitymai gali ne tik sutrikdyti normalią įmonės veiklą, bet ir padaryti didelių nuostolių. Šie praradimai iš karto pasireiškia pinigų trūkumai. Vėlesniais laikotarpiais dėl sutrikusių atsiskaitymų įmonė gali prarasti tiekėjų pasitikėjimą ir klientų susidomėjimą. Sutrikę atsiskaitymai tiesiogiai mažina ir įmonės galimybes gauti paskolą.
Piniginius atsiskaitymus sąlyginai galima suskirstyti į dvi grupes:
▪ Atsiskaitymai grynaisiais pinigais;
▪ Atsiskaitymai įvairiais grynuosius pinigus keičiančiais dokumentais;
Grynieji pinigai yra paprasčiausia ir seniausia atsiskaitymų priemonė. Grynųjų pinigų padidėjimas didina įmonės likvidumą, leidžia tuojau pat naudotis gauta suma.
Atsiskaitymai grynaisiais paprastai vykdomas tuo pat metu, kai gaunamos prekės, todėl kyla mažiausiai problemų dėl verslo partnerių tarpusavio nepasitikėjimo.
Deja , atsiskaitant grynaisiais pinigais iškyla nemažai sunkumų:
• Nepatogu nešiotis dideles pinigų sumas ( juos galima pamesti, juos gali pavogti ir pan.);
• Pinigų perskaičiavimas atima daug laikų;
• Sudaromos palankios sąlygos nuslėpti pajamas, ypač tada, kai pirkėjas sumoka pinigus už prekę ir nereikalauja įmokėti į kasą pinigų, priėmimo dokumento ir pan.
Taigi, kaip matome, atsiskaitymas grynaisiais pinigais turi daugiau trūkumų nei privalumų. Todėl, nors įmonės bei organizacijos ir gali atsiskaitinėti grynaisiais, ši atsiskaitymų rūšis tampa nepopuliari. Normalioje rinkoje atsiskaitymai grynaisiais pinigais dažniausiai tampa mažmeninėje prekyboje, paslaugų sferoje, nors ir čia jų įtaka mažėja. Priešingai, atsiskaitymai grynaisiais pinigais dominuoja šešėlinės rinkos operacija. Jų pagausėjimas – tai šešėlinės rinkos indikatorius, rodantis šios rinkos pagyvėjimą.
Atsiskaitymai negrynaisiais vykdomi perkeliant pinigines lėšas iš vienos įmonės atsiskaitomosios sąskaitos į kitos įmonės atsiskaitomąją sąskaitą. Grynųjų pinigų apyvarta pakeičiama bankų įrašais.
Atsiskaitymai negrynaisiais, sudarydami didžiąją pinigų...
Šį darbą sudaro 4579 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!