Rašiniai

Ar sunku buti jaunam ?

9.8   (2 atsiliepimai)
Ar sunku buti jaunam ?  1 puslapis
Ar sunku buti jaunam ?  2 puslapis
Ar sunku buti jaunam ?  3 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

Įžanga: Jaunimas sudaro nedidelę visuomenės dalį, bet jo svarba visuomenei yra akivaizdi. Juk tai naujoji karta, kuri kurs Žmonijos ateitį ir tęs senesnės kartos pradėtus darbus. Į klausimą, ar sunku būti jaunam, vienareikšmiškai atsakyti neįmanoma. Jaunuolio gyvenimas nėra lengvas. Jo kelyje iškyla daug sudėtingų ir sunkiai įveikiamų problemų, kurių pasekmės kai kada gali būti tragiškos. Visų laikmečių jaunimo problemos panašios, skiriasi tik detalės. Šios problemos yra amžinos: jaunosios ir senosios kartos tarpusavio santykiai, pinigų, laiko, asmenybės laisvės…

Darbo tema
Ar sunku buti jaunam.
Ištrauka

Jaunimas sudaro nedidelę visuomenės dalį, bet jo svarba visuomenei yra akivaizdi. Juk tai naujoji karta, kuri kurs Žmonijos ateitį ir tęs senesnės kartos pradėtus darbus. Į klausimą, ar sunku būti jaunam, vienareikšmiškai atsakyti neįmanoma.
Dėl trupinio aukso, gardaus valgio šaukšto.
Idealais dažnai laikomi ir tokie žmonės, kurie yra visiškai to neverti. Laikui bėgant jaunimas tai supranta. Iš klaidų mokomės. Aišku, būtų geriau, jeigu būtų mokomasi iš svetimų klaidų.
Kitas jaunimui svarbus klausimas yra pinigai. Jaunas žmogus, norėdamas save realizuoti, savo reikmėms turi turėti ir šiek tiek pinigų. Be jų jis apsieiti negali, todėl yra visiškai priklausomas nuo tėvų. Puikiai suprantamas yra daugelio jaunuolių noras finansiškai nepriklausyti nuo savo tėvų, jaustis laisvam ir nevaržomam.
Jaunas žmogus nori būti laisvas, turėti galimybę pats rinktis savo likimą.
Šia problemą akcentuoja rašytojas Ričardas Gavelis. Romane ,,Vilniaus pokeris“ jis pabrėžia, kad žmogus turi būti laisvas. Kūrinyje jaučiamas protestas prieš valstybinių struktūrų varžomą žmogaus (ne tik jaunuolio) laisvę apskritai.
Jaunuolis nori būti nepriklausomas, tačiau jį kontroliuoja tėvai. Čia ir kyla konfliktas tarp tėvų ir vaikų. Vaikai nenori klausyti tėvų ir jų patarimų, o tėvai nori savo vaikus visiškai kontroliuoti. Tėvai nori vaikams gero, tačiau šie to nesupranta. Laikas viską keičia, ir jaunuoliai, patys tapę tėvais, elgiasi visiškai taip pat.
Jaunimui nuo mažens svarbu atrasti tikrąsias, amžinąsias vertybes, pažinti gyvenimą, surasti jame savo ,,nišą“. Apie tai rašo J.Ivanauskaitė. Prozininkei rūpi šiuolaikinio jaunimo moralinė degradacija. Ji atskleidžia visą jauno žmogaus vidinės tuštumos, vertybių nuvertėjimo siaubą, pasaulėžiūros vakuumą, kai žmogus, atskilęs nuo visatos, nesuvokiantis savo vietos ir paskirties joje, lieka it gyvulys, instinktyviai bijąs mirties, nežinios, bijąs pačios baimės ir bejėgis su ja kovoti.
Pagrindiniai romano ,,Mėnulio vaikai“ veikėjai - Gediminas ir Anita - ieško savo vietos pasaulyje. Nuošalyje lieka daiktai ir pinigai, madingos pramogos, tai, kas šiaip jau laikoma pagrindiniais jaunimo gyvenimo komponentais. J.Ivanauskaitė mėgina parodyti visas jauno žmogaus gyvenimo puses - tiek teigiamas, tiek neigiamas....

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 844 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
3 psl., (844 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos rašinys
  • 3 psl., (844 ž.)
  • Word failas 33 KB
  • Įkeltas: 2024 m.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt