Rašiniai

Ar gali šių dienų jaunam žmogui būti įdomi senoji Lietuvos literatūra?

10   (1 atsiliepimai)
Ar gali šių dienų jaunam žmogui būti įdomi senoji Lietuvos literatūra? 1 puslapis
Ar gali šių dienų jaunam žmogui būti įdomi senoji Lietuvos literatūra? 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Ar gali šių dienų jaunam žmogui būti įdomi senoji Lietuvos literatūra? Šiuolaikinis žmogus daug laiko praleidžia žiūrėdamas filmus, žaisdamas kompiuterinius žaidimus. Pasaulis modernėja, vis išrandamos įvairios technologinės naujovės, o knygos užmirštamos. Net ir skaitantis jaunimas dažniau renkasi šiuolaikinius kūrinius. Tai ar senoji Lietuvos literatūra negali praturtinti jauno žmogaus akiračio? Manyčiau, senoji Lietuvos literatūra gali būti įdomi jaunam žmogui, nes ji parodo tame laikotarpyje vyravusį žmonių mąstymą apie gyvenimą. Šiuolaikinis jaunuolis susipažįsta su požiūriais, kurie šiais laikais nebūtinai būdingi. Dabar gyvename galimybių pasaulyje, kur kiekvienas yra savo laimės kalvis, viskas priklauso nuo žmogaus pastangų. Anksčiau, baroko laikotarpiu, maždaug prieš tris šimtus metų, vyravo idėjos, kad žmogus yra trapi būtybė, nuo kurios pastangų nepriklauso sėkmė gyvenime. Motiejus Sarbievijus, baroko laikotarpio Lietuvos rašytojas, rašęs lotynų kalba, vaizdžiai nupasakoja lemties galią kūrinyje „Odė Telefui Likui“: „<...>išlekia kamuolys,/ Sviestas rankos lengvos“. Lemtis yra prilyginama rankai, kuri be jokio vargo žmonių gyvenimus mėto kaip kamuolius. Žmogus yra tarsi nereikšminga dalelė, kurios siekiai yra beprasmiai. Vienintelis užtikrintas dalykas – mirtis. Užtat, jei sugrįžtume maždaug penkis šimtus metų atgal, pastebėtume, kad idėjos skyrėsi nuo vėliau vyravusių. Renesansas – laikotarpis, kuriame buvo populiari humanzimo idėja. Žmogus – genijus, jis yra didžiausia vertybė, asmenybė, pasitikinti savo intelekto galiomis, o ne likimu! Tokias idėjas propagavo ir Lietuvos rašytojai, pavyzdžiui, Martynas Mažvydas. Kūrinio „Katekizmas“ pratarmėje „Knygelės pačios bylo“ rašytojas skatino gyventojus skaityti, šviestis, nes taip juos pasieks palaima. O tuos žmones, kurie nepasirinks skaityti ir tobulėti, pasieks tamsybės. Galima būtų daryti prielaidą, kad posakis, kuris yra naudojamas šiais laikais: „Mokslas – šviesa, be mokslo prieblanda“,– buvo sugalvotas Mažvydo. Kaip pastebime, skirtinguose laikotarpiuose būdingi skirtingi požiūriai į gyvenimą. Taip ir jaunas žmogus supranta, kad pasaulis visad keičiasi, o su juo ir žmonių pasaulėžiūra.Taigi, aš manau, jaunuolis, perskaitęs senąją Lietuvos literatūrą, praplėstų savo akiratį, sužinotų apie įvairių laikotarpių gyvenimo prasmės idėjas, jas galėtų palyginti su šiomis dienomis esančiomis, kai kurias mintis pritaikyti gyvenime. Taip pat jaunam šiuolaikiškam žmogui gali būti įdomūs Lietuvos istorijos ypatumai, kuriuos gali atrasti senesnėje literatūroje. Visgi, senoji Lietuvos literatūra dažnai vaizdžiai pasakodavo apie tikrus įvykius ar svarbius momentus, kurie vyko anuo metu Lietuvoje. Pavyzdžiui, Mikalojaus Daukšos kūrinyje „Postilė“ yra iškeliama lietuvių kalbos nykimo problema, kadangi 1569 metais buvo pasirašyta Liublino unija, kuria sudaryta bendra valstybė tarp Lietuvos ir Lenkijos. Graudžiai tada kalbėjo Daukša apie lietuvius: „Lietuvos tauta

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 551 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
2 psl., (551 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos rašinys
  • 2 psl., (551 ž.)
  • Word failas 16 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt