Apie kokias vertybes (antivertybes) J.Grušas kalba tragikomedijoje ,,Meilė, džiazas ir velnias“?
Kiekvienos tautos literatūroje yra rašytojų, kurie bent vienu savo kūriniu stengėsi parodyti jaunosios ir senosios kartos vertybių sistemą. Lietuvių literatūroje toks rašytojas yra Juozas Grušas. Jo parašyta drama „Meilė, džiazas ir velnias“ susilaukė daug dėmesio, nes ji artima tiek senam, tiek jaunam, mat dramoje veikia ir yra svarbūs ne tik keturi paaugliai – Lukas, Andrius, Julius, Beatričė, tačiau ir Juliaus bei Andriaus tėvai. Jų konfliktiškuose santykiuose ir atsispindi kartų skirtumai, tačiau vertybės abiem kartoms – bendros, nes tiek jaunimas, tiek vyresnieji šioje dramoje vertina šeimą, meilę, o iš dramos herojų gyvenimo dar sklinda ir gėrio idealas. Kaip šios vertybės ir antivertybes atsiskleidžia J. Grušo tragikomedijoje?
Vertybės ir antivertybės yra neatsiejama žmogaus gyvenimo dalis. Pirmiausia, tai asmuo turėtų auginti savo asmenybę vis kaupdamas vertybes. Kalbant apie jas, jos gali būti įvairiausios: žmogiškumas, nuoširdumas, pagarba, empatijos jausmas ir daugelis kitų savybių, kurios žmogų puošia. Tačiau, kad ir kaip bebūtų gaila, pasaulyje yra daug žmonių, kurie turi daugiau jų priešingybių, antivertybių. Antivertybės – tai savybės priešingos vertybėms, jei asmens viena iš vertybių yra pagarba, tai kito žmogaus antivertybė yra pagarbos nerodymas. Taip pat ir Juozo Grušo tragikomedijoje „Meilė, džiazas ir velnias- matome veikėjus, kurie dominuoja antivertybemis bet turi keletą kontraversiškų vertybių. Tragikomedijoje pagrindinės vertybės, kurias galima įžvelgti tarp draugų tai: draugystė, palaikymas ir nesmerkimas. Tačiau, kaip minėjau ankščiau, kūrinyje kur kas daugiau antivertybių iš herojų gyvenimų: nepagarba, patyčios, neištikimybė ir neatsakingumas.
Pradedant su veikeju vertybemis, Juozas Grušas, savo tragikomedijoje „Meilė, džiazas ir velnias- įvardijo tris veikėjus – Luką, Julių ir Andrių kurie nepaisant savo minusu laikesi drauge ir tarpusavyje turėjo vienas kitam tinkančių bruožų. Andrius, tėvo užaugintas, yra tarsi blogio lyderis, tikriausiai dėl to, jog matė tėvo negailestingą bei žiaurų elgesį. Julius, taipogi turėdamas tik tėvą filosofą, kuris net parašęs knygą apie meilę, savo atžalai meilės neparodė. Iš draugų rato vienintelė Beatričė turėjo motiną, tačiau, ji buvo jos apleista, todėl gyveno su senele, kuri retkarčiais, netgi neįsileisdavo anūkės į namus. Blogiausia situacija Lukui – neturėjo jokių giminaičių, nei tėvų, seserų, brolių. Visus juos vienija tie patys pomėgiai, vienodas amžius, gyvenimo situacija. Džiazas, tai jų hobis, kurį jį groja apsvaigę, bandydami išreikšti neviltį bei skausmą.
Šį darbą sudaro 1019 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!