Senovės graikų dramos aukso amžius tiesiogiai susijęs su Atėnų iškilimu. Graikai įrodė po didelių laimėjimų, kad gali apginti savo žemes ir savo laisvę. Tauta išgyveno didžiulį patriotinį pakilimą. Tačiau Atėnų aukso amžius truko neilgai. Ištiko skaudūs pralaimėjimai prieš Spartą Peloponeso kare, kurie lėmė galingo polio smukimą. Tada baigėsi klasikinis graikų kultūros laikotarpis, kupinas ne tik dramatiškų išorinių įvykių, bet ir vidinių pokyčių.Pakilimo dešimtmečiais polis buvo vieninga bendruomenė, puoselėjanti tradicines vertybes, ugdanti žmonių pasitikėjimą, atsakomybę, kūrybingumą. Piliečio idealą graikai nusakė kalogatijos sąvoka. Gr. kaloskagathos – “gražus ir geras”. Tačiau prasidėjus graikų tarpusavio karams stiprus visuomenės susitelkimas irgi išgyveno nuosmukį. Kito bendruomenės tvarkymosi principai, susidarė sąlygos ryškėti individui, skirtis jo nuomonei.Tokią pačią kilimo – klestėjimo – nuosmukio kreivę galima brėžti ir teatro raidoje. Teatras buvo polio kultūros dalis, atspindėjo visuomenės gyvenimo procesus ir pats juos veikė.
V a. pr. Kr. antikinė drama įgauna ištobulintą klasikinį pavidalą, susiformuoja pagrindinės žanrinės formos – tragedija ir komedija.Dramos ištakos – religinėse apeigose bei šventėse vyno ir vynuogininkystės dievui Dionisui pagerbti. Tragedijos pavadinimas kilęs iš gr. tragos – “ožys” ir ode – “daina”, taigi jis reiškia “ožių dainą”.Komedija kilo iš apeiginių žaidimų ir dainų (gr.komos – įsilinksminusių ūžautojų minia).Graikų teatro pradininku laikomas Tespidas (VI a. pr. Kr.). Jis 534 m. pr. Kr. sukūrė pirmąją tragediją. Tespidas atskyrė choro vieną vaidintoją, kuris ėmė atsakinėti į chorvedžio klausimus.Savo atėjimu ir išėjimu choras žymėjo veiksmo pradžią ir pabaigą.Ankstyvosios dramos daugiausia vaizdavo liūdnus ar linksmus Dioniso gyvenimo įvykius. Vėliau juos išstūmė pasakojimai apie pusdievius ir herojus, legendinius graikų protėvius.
Pusračiu į viršų kylantys žiūrovų suolai, įrengti kalno šlaite, ir buvo vadinami teatru. Jame tilpo apie 17 tūkst. žiūrovų.Vaidinama apskritimo formos aikštelėje – orchėstroje, kurios viduryje Dioniso aukuras. Už orchėstros įrengta skėnė – vieta, kur aktoriai ruošdavosi vaidinimui. Vėliau prie skėnės buvo įrengta pakyla, kuri laikui bėgant virto tokia scena, kokią matome šiandien.
Antikinę dramą...
Šį darbą sudaro 711 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!