Antikos literatūra pradėjo formuotis dar prieš mūsų erą, tačiau žmonės ją skaito ir šiais laikais. Gyvenant dabartiniame moderniame pasaulyje, gali pasirodyti, jog taip seniai parašyti kūriniai yra nereikšmingi ir neįdomūs. Juk juose su žmonėmis veikia dievai, deivės, mitinės būtybės, kurios kišasi į mirtingųjų gyvenimą ir sprendžia jų lemtį, taip pat didelį vaidmenį vaidina herojai, kurie leidžiasi į pavojingus žygius, rizikuoja savo gyvybe, kovoja prieš blogio jėgas. Šiais laikais tai atrodo šiek tiek svetima, nes kasdienybėje žmonės nesusiduria su mitinėmis būtybėmis, o pasaulio negelbėja nenugalimi ir šlovinami herojai. Nepaisant to, Antikos literatūros kūriniai yra aktualūs ir be galo vertingi šiais laikais. Juose yra sukaupta seniausių laikų išmintis, sudėlioti etinių vertybių prioritetai, išdėstytos svarbiausios gyvenimo pamokos, smerkiamos žmonių ydos. Žmogus visais laikais buvo ir yra toks pats. Jam rūpi daugmaž tie patys dalykai, tos pačios vertybės, jis klysta ir mokosi, kovoja bei siekia geresnio gyvenimo. Jau senovėje rašytojai suprato žmogaus prigimtį ir sutalpino ją į mitus, poemas, epus, kuriuos žmonės skaito šiandien ir atpažįsta juose save.
Antikos literatūroje yra iškeliamos vertybės, kurių turėtų laikytis kiekvienas žmogus. Senovės graikų rašytojai pažino individo dvasinį pasaulį ir kalbėjo apie tai, ką individas turėtų branginti, koks turėtų būti sau ir kitiems, kas nutiks, jei jis peržengs ribą ir pamins žmogiškąsias vertybes. Meilė, šeima, sąžiningumas, laisvė, teisybė, drąsa – vienos iš tų vertybių, kurias vertino Antikoje ir kurias žmonės brangina šiandien. Apie vertybes kalbama Sofoklio tragedijoje ,,Antigonė‘‘. Kai Antigonės broliai Polineikas ir Eteoklis žūsta dvikovoje, karaliaus valdžią perima Kreontas. Jis įsako palaidoti Eteoklį, o Polineiką palikti nelaidotą, nes pastarasis išdavė savo tėvynę. Antigonė nesutinka su šiuo karaliaus įsakymu, nes ji myli savo brolį ir negali leisti išniekinti jo palaikų. Antigonė pasipriešina Kreontui ir palaidoja Polineiką. Jai nesvarbu, kad pažeidžia įstatymą. ,,Ne neapkęsti, o mylėti aš gimiau.‘‘ Antigonė vadovaujasi dievų duotomis vertybėmis: žmogiškumu, meile, šeima. Mergina neatsižada to, kas...
Šį darbą sudaro 792 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!