Referatai

Antikos kartografija

9.2   (2 atsiliepimai)
Antikos kartografija 1 puslapis
Antikos kartografija 2 puslapis
Antikos kartografija 3 puslapis
Antikos kartografija 4 puslapis
Antikos kartografija 5 puslapis
Antikos kartografija 6 puslapis
Antikos kartografija 7 puslapis
Antikos kartografija 8 puslapis
Antikos kartografija 9 puslapis
Antikos kartografija 10 puslapis
Antikos kartografija 11 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Žemės teritorijos piešinį ir žemėlapį – žemės išgaubto paviršiaus projekciją plokštumoje skiria daugelio žmonijos kartų laikmetis. Kartografijos istorija mini pieštinius žemėlapius, iki šiol idomus unikaliais kūriniais, reikšmingus tiriant senosios geografijos ir kartografijos mokslą ir padedančius pažinti tuometinį lygį. Praeities žemėlapių studijos padeda mums pažvelgti į žmonijos seniausią ir vėlesnę praeitį ir ne tik gėrėtis senovės meistrų išradingumu bei talentu, bet ir perimti vaizdumo ir išmonės principus siekiant žemėlapio patrauklumo. Senieji žemėlapiai būdavo sudaromi pagrindinai pagal teritorijos ar vietovės aprašymus. Todėl ir žemėlapių įvaizdžio piešiniai vadinti ,,descriptio“ –aprašymas. Savaime suprantama, kad teritorijoje, kurią vaizdavo žemėlapis, likdavo neištirtų plotų. Jie buvo užpildomi meniniais piešiniais: dykumų ir miškų plotuose vaizduoti žinomi ar pramanyti žvėrys ir paukščiai, vandenynų ir jūrų teritorijos būdavo puošiamos laivų ir jūros gyvūnų piešiniais, o gyvenvietės – žmonių figūromis.
kad italų atkurtame ir 1490 m. Romoje atspausdintame žemėlapyje atpažįstamas ir Lietuvos kartografinis vaizdas. Atvaizduotas Nemunas (Chrononas) bei pažymėtos baltų gentys – galindai ir sūduviai (galindae, sudini). Šis žemėlapis pastaruoju metu pakankamai išpopuliarintas Lietuvoje, − buvo eksponuojamas žemėlapių parodose Lietuvos nacionaliniame muziejuje 1999 ir 2003 metais, atspausdintas 1999 m. parodos kataloge („Lietuva žemėlapiuose“,), ,,Vagos“ leidyklos žemėlapių I aplanke ,,Senieji Lietuvos žemėlapiai iš Vilniaus universiteto rinkinių“ ir Frankfurto pasaulinei knygų mugei parengtame albume ,,Lietuva žemėlapiuose“ .
veikalą, kurio duomenys siejasi su aprašomuoju žemėlapiu. Ebstorfo žemėlapis aptiktas 1932 m. ir perduotas saugoti į Hanoverį, tačiau Antrojo pasaulinio karo metais buvo sunaikintas. Išlikusiose jo kopijose – 3,56 m skersmens skritulio formos į Rytus orientuotas kartografinis piešinys su Europos, Azijos ir Afrikos žemynais. Žemėlapių orientavimas į Rytus buvo siejamas su religine pasaulėžiūra apie rojų. Šis žemėlapisvadintas ir Hanzos epochos žemėlapiu, nes jame pavaizduotos prekybai svarbios teritorijos. Žemėlapyje randame ir Pabaltijo teritoriją su Nemunu ir Dauguva, virš jų − briedžio ir elnio piešiniai (1 pav.).
1 pav. Ebstorfo žemėlapio Pabaltijo teritorijos fragmentas
Portulanai, arba rumbų žemėlapiai
,,Mappae mundi“ žemėlapius Viduržemio jūros...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1803 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
 • Įvadas.1
 • Antikos kartografija2
 • Viduramžių žemėlapiai.2
 • Portulanai, arba rumbų žemėlapiai3
 • Renesanso laikų žemėlapiai.5
 • Žemėlapiai su piešiniais užrėmyje..6
 • Žemėlapiai piešiniuose 7
 • Išvados9
 • Literatūra..10

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
11 psl., (1803 ž.)
Darbo duomenys
 • Geografijos referatas
 • 11 psl., (1803 ž.)
 • Word failas 2 MB
 • Lygis: Universitetinis
 • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt