J. Grušas. „Meilė, džiazas ir velnias“. Andriaus ir Juliaus paveikslai .
J. Grušo tragikomedija „Meilė, džiazas ir velnias“ buvo sukurta 1967 metais, socialinės ir kultūrinės revoliucijos metu. Septintajame dešimtmetyje jaunoji karta nenorėjo paklusti senesnių kartų vertybėms ir pradėjo ieškoti naujos tapatybės, naujo gyvenimo būdo. Todėl šiame dešimtmetyje pradėjo kurtis įvairios paauglių ir jaunimo kultūrinės grupės, išreiškusios save per muziką ar kitas veiklas. J. Grušas vaizduoja jaunimo grupę, kurią sujungė džiazas. Tačiau J. Grušas daug dėmesio skiria veikėjų paveikslams – dramos veikėjai įamžina įvairius asmenybių tipus. Autorius nori parodyti dramatiškas, besiformuojančias jaunas asmenybes, suteikdamas joms konfliktiškus ir idėjiškus bruožus. Savo kalbėjime ketinu aptarti dviejų pagrindinių veikėjų – Juliaus ir Andriaus – paveikslus J. Grušo tragikomedijoje „Meilė, džiazas ir velnias“.
Pirmiausia reikėtų patarti Juliaus ir Andriaus šeimų skirtumus. Abiejų veikėjų motinos yra mirusios. Abiem veikėjams motinos yra svarbios: Andrius sudrausmina tėvą, kai jis nepagarbiai kalba apie motiną, o Juliaus tėvas motiną vadina „šeimos karaliene“. Abu veikėjai gerbia motinos vaizdinį, bet jie nepatyrė motinos šilumos. Šiems veikėjams trūko tinkamo šeimos pavyzdžio. Tačiau veikėjų tėvai yra skirtingi. Juliaus tėvas yra filosofijos daktaras, dėl savo darbo nukentėjęs nuo saugumo organų, o Andriaus – saugumo organų darbuotojas. Julius – intelektualiausias dramos veikėjas, tačiau jis simbolizuoja jauno intelektualaus žmogaus nusivylimą gyvenimu ir humanistinėmis vertybėmis. Julius suvokia gyvenimo tragizmą ir beprasmybę. Vis dėlto jis ir stengiasi ką nors veikti, nes nori gyvenimui suteikti prasmę. Julius bando studijuoti prancūzų kalbą, vėliau dirbti redakcijoje, o galiausiai – groti džiazą. Tačiau jis negali susikoncentruoti ties viena veikla, nes jo asmenybė yra draskoma dvasinės krizės. Tuo tarpu Andrius iš tėvo paveldėjo brutalų elgesį ir valdingumą. Tai matosi Andriaus ir jo tėvo dialoge – abu, tiek sūnus, tiek tėvas, bendrauja nepagarbiai ir konfliktiškai, o galiausiai net susimuša. Andrius yra užaugęs be kultūros, tradicijų ir vertybių, todėl jis yra bene konfliktiškiausias dramos veikėjas, nuolat įsiveliantis į...
Šį darbą sudaro 734 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!