Interpretacijos

Alberas Kamiu "Svetimas" bei Sizifo mito analizė

10   (1 atsiliepimai)
Alberas Kamiu "Svetimas" bei Sizifo mito analizė 1 puslapis
Alberas Kamiu "Svetimas" bei Sizifo mito analizė 2 puslapis
Alberas Kamiu "Svetimas" bei Sizifo mito analizė 3 puslapis
Alberas Kamiu "Svetimas" bei Sizifo mito analizė 4 puslapis
Alberas Kamiu "Svetimas" bei Sizifo mito analizė 5 puslapis
Alberas Kamiu "Svetimas" bei Sizifo mito analizė 6 puslapis
Alberas Kamiu "Svetimas" bei Sizifo mito analizė 7 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Egzistencializmo idėjos: žmogaus ir būties santykio nelygumas, gyvenimas yra absurdiškas, egzistencijos svarba, gyvenimo prasmės svarba. Filosofų idėjos: žmogus turi kurti save, dalyvauti savo gyvenime – gyvenimas yra kiekvieno žmogaus rankose. Gyvenimas yra svarbus, gyvenimas turi būti vertinamas kaip vertybė. Žmogus turi suprasti savo gyvenimo trapumą, turi vertinti savo laiką žemėje. Nuo mirties ir kančių pabėgti neįmanoma, reikia išmokti išdidžiai jas priimti, svarbiausia yra žmogaus valia, apsisprendimas.
Šiuos filosofų teiginius jungia idėja, jog žmogus yra savo gyvenimo kalvis, žmogaus asmenybė, žmogus individas yra idėjos centre. Žmogus turi gyventi čia ir dabar.
Laisvė yra pasirinkimo galimybė, kiekvienas žmogus atsako už savo klaidas.
Svarbiausia iš egzistencializmo problemų – tai žmogaus egzistavimo laikiškumas ir laikinumas, gyvenimo baigtis, jos įprastinimas. Iškeliama egzistencijos beprasmybės problema. Visos egzistencijos esmė – laikinumas. Egzistencializmas gilinasi ne į loginę būties analizę, o analizuoja žmogaus padėtį pasaulyje ir įvardina jo santykį su būties pagrindu.
Žmogui imant mąstyti apie savo būtį, savo egzistenciją, beieškant savęs, savo ateities kelio kyla daug klausimų: kas aš esu, ką aš darau, kur aš einu, kodėl aš čia esu, kam aš čia esu, kokia viso to prasmė? Šie klausimai dažną ir privedą prie beprasmybės, absurdo jausmo, kadangi dauguma į šiuos klausimus neranda atsakymų arba randa juos labai sunkiai ir tie atsakymai galbūt nepatenkina, nenumalšina, nenuramina sielos.
Egzistencializmo filosofai teigia, jog beprasmybę ir absurdo jausmą suteikia susvetimėjimas, žmogaus atstūmimas.
Sutinku. Kiekvienas žmogus savo egzistenciją supranta skirtingai ir vieni žmonės yra labiau pasyvūs savo gyvenime nei kiti. Savo būties baigtinumo suvokimas ir gyvenimo prasmės klausimai gali sukelti nepakeliamą siaubą, o gali veikti kaip postūmis likusias savo gyvenimo dienas leisti taip, kad paskutinę gyvenimo dieną nebebūtų vietos baimei, nusivylimui ar kartėliui dėl tuščiai prabėgusio gyvenimo. Čia ir išryškėja gyvenimo prasmės svarba: gyvenimas be prasmės įmanomas, bet neretam kelia kančią, o prasmingas gyvenimas atitinka kryptingą ir pilnavertišką gyvenimą. Kitaip tariant, šie jausmai yra tarsi „variklis“ skatinantis žmogų...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 3011 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
7 psl., (3011 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos interpretacija
  • 7 psl., (3011 ž.)
  • Word failas 40 KB
  • Lygis: Mokyklinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią interpretaciją
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt