Pristatymai

Aksominės diktatūros temos skaidrės

10   (1 atsiliepimai)
Aksominės diktatūros temos skaidrės 1 puslapis
Aksominės diktatūros temos skaidrės 2 puslapis
Aksominės diktatūros temos skaidrės 3 puslapis
Aksominės diktatūros temos skaidrės 4 puslapis
Aksominės diktatūros temos skaidrės 5 puslapis
Aksominės diktatūros temos skaidrės 6 puslapis
Aksominės diktatūros temos skaidrės 7 puslapis
Aksominės diktatūros temos skaidrės 8 puslapis
Aksominės diktatūros temos skaidrės 9 puslapis
Aksominės diktatūros temos skaidrės 10 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

• Cenzas-būtina sąlyga (turimas turtas, amžius, išsilavinimas) naudotis tam tikromis teisėmis.
Nuo 1929 m. Smetona šalį pradėjo valdyti vienas, išsikėlė save aukščiau vyriausybės ir Lietuvių tautininkų sąjungos. Piliečių demokratinės teisės ir laisvės smarkiai apribotos. Buvo cenzūra. Smetonos valdomoje valstybėje valdžia beveik nesikišo į šalies kultūrinį gyvenimą, buvo tolerantiška Lietuvos tautinėms mažumoms.
Gerokai apribota piliečių galimybė dalyvauti politiniame šalies gyvenime: smarkiai sumažėjo rinkėjų, pakeistas rinkėjų amžius ir įvestas turto cenzas, tad teisės rinkti neteko dauguma gyventojų.
1934 m. ir 1940 m. vykstant rinkimams į savivaldybes, į rinkėjų sąrašus buvo įrašyta tik trečdalis vyresnių kaip 24 metų piliečių. Dėl teisinių ir administracinių gudrybių apie 80 % valsčių, apskričių ir miestų tarybų narių buvo Lietuvių tautininkų sąjungos nariai ir jiems prijaučiantys asmenys. Būtent tokios valdžiai visiškai paklusnioms valsčių, apskričių ir miestų taryboms pavesta labai svarbi valstybinio gyvenimo veikla: išrinkti prezidento rinkėjus ir iškelti kandidatus į 1936 m. Seimą.
Vienbalsiai prezidentu išrinktas Antanas Smetona. 1938 m. viskas pasikartojo- A. Smetona vienbalsiai išrinktas prezidentu antrai kadencijai.
1938 m. priimta nauja šalies konstitucija. Konstitucijoje įtvirtinta, kad ,,Lietuvos valstybė yra respublika. Jos priešakyje yra Respublikos Prezidentas. Jis vadovauja valstybei.‘‘ Visokeriopai naujoji šalies Konstitucija įtvirtino autoritarinį Antano Smetonos valdymą.
Santykiai su Lenkija
1938 m. kovo mėnesį Lietuvai politinį smūgį sudavė kaimynė Lenkija. Ji pasinaudojo pasienio įvykiu, kuomet buvo nušautas lenkų kareivis, ir įteikė Lietuvai ultimatumą, kuriame pareikalavo užmegzti tarpvalstybinius diplomatinius santykius be jokių sąlygų. Lietuvos valdžia ultimatumą priėmė, tai Seime nuspręsta vos per 7 min. Lietuvių tauta patyrė pažeminimą, nukentėjo valstybės prestižas, dar labiau smuko Antano Smetonos autoritetas. Lietuvoje Lenkijos ultimatumo priėmimas buvo suvokiamas kaip galutinis Vilniaus išsižadėjimas, jo netekimas visam laikui.
Kovo 24 d. sudaryta nauja kunigo Vlado Mirono vyriausybė. Ši vyriausybė pakeitė Juozo Tūbelio vyriausybę. Deja, bet naujoji vyriausybė esminių pertvarkų nevykdė, praktiškai niekuo nesiskyrė nuo...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 601 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Skaidrės (.pptx)
Apimtis
10 psl., (601 ž.)
Darbo duomenys
  • Istorijos pristatymas
  • 10 psl., (601 ž.)
  • Skaidrės 2 MB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį pristatymą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt