Prezentacija apie akinius, lęšius.
Akiniai (įrėminti lęšiai) – prietaisas skirti koreguoti regos sutrikimams arba apsaugoti akis nuo žalingo aplinkos poveikio. Akiniai (papildomi lęšiai) ir yra skirti tam, kad žmogus regėtų normaliai, t.y., kad atvaizdai susidarytų tinklainėje.
• Akiniai (įrėminti lęšiai) – prietaisas skirti koreguoti regos sutrikimams arba apsaugoti akis nuo žalingo aplinkos poveikio. Akiniai (papildomi lęšiai) ir yra skirti tam, kad žmogus regėtų normaliai, t.y., kad atvaizdai susidarytų tinklainėje.
• Nežiūrint į tai, kad iki šiol yra pateikiami įvairūs išradėjų vardai ir keletas Italijos miestų laiko save akinių tėvyne, vargu ar akinių išradimas yra vieno žmogaus darbas. Greičiausiai tai buvo kolektyvinių pastangų vaisius. Dar senovėje mokslininkai pamatė, kad žiūrint pro nušflituotus akmenis ar stiklą, matomas vaizdas padidėja, tampa aiškesnis.
Apie lęšių savybę padidinti daiktų atvaizdą arba juos matyti ryškiau buvo žinoma ir senovės Romoje. Pagal legendą Romos imperatorius Neronas, kurio rega buvo silpna, stebėdamas gladiatorių kovas arenoje, naudojosi specialiai nušlifuotu akmeniu - smaragdu. Jo mokytojas filosofas Seneka, yra pastebėjęs, kad, žiūrint į smulkų ir neaiškų raštą per stiklą, užpildytą vandeniu rutulį, raštas tampa stambesniu ir aiškesniu.
• Apie lęšių savybę padidinti daiktų atvaizdą arba juos matyti ryškiau buvo žinoma ir senovės Romoje. Pagal legendą Romos imperatorius Neronas, kurio rega buvo silpna, stebėdamas gladiatorių kovas arenoje, naudojosi specialiai nušlifuotu akmeniu - smaragdu. Jo mokytojas filosofas Seneka, yra pastebėjęs, kad, žiūrint į smulkų ir neaiškų raštą per stiklą, užpildytą vandeniu rutulį, raštas tampa stambesniu ir aiškesniu.
Gerinti regėjimą buvo naudojami ne tik akiniai. Vienas iš akinių pirmtakų - lornetas. Tai akiniai su rankenėle. Jie ypač buvo populiarūs tarp XVIII amžiaus aristokratų. Po šimtmečio kariškiai ir aristokratai pradėjo nešioti monoklius - apvalius stiklus vienai akiai. Monoklis simbolizavo priklausymą visuomenės "grietinėlei". Šiek tiek vėliau paplito pensnė. Tai akiniai be ragelių, nešiojami ant nosies. Deja, nei monoklis, nei lornetas, nei pensnė nepasiteisino - paprasti akiniai iki šių dienų nepakeičiami.
• Gerinti regėjimą buvo naudojami ne...
Šį darbą sudaro 1127 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!