Nr.
Lentelės pavadinimas
Puslapis
1.
Sąvokos
2.
Paprastųjų ir privilegijuotųjų akcijų pranašumai ir trūkumai
3.
Terminų žodynėlis
PAVEIKSLŲ SĄRAŠAS
Paveikslo
Nr.
Paveikslo pavadinimas
Puslapis
1.
Paprastųjų akcijų kvalifikacija
2.
Akcijų kvalifikacija
IŠVADOS
LITERATŪRA IR ŠALTINIAI
PRIEDAI:
1 priedas. Akcijų apribrėžimai
ĮVADAS
Gana dažnai žmonės įsivaizduoja, kad akcija – tai materialus daiktas, t.y. tam tikras popieriaus lakštas su vandens ženklais ir atitinkamais įrašais jame. Kiekviena akcija yra maža bendrovės dalelė ir asmuo jų gali įsigyti mažesnį ar didesnį skaičių. Vertybiniai popieriai yra skirtomi į: obligacijas (investicinis – piniginis vertybinis popierius), čekius (neinvesticinis – piniginis vertybinis popierius), vekselius (neinvesticinis – piniginis vertybinis popierius), konosamentus(neinveticinis – prekinis vertybinis popierius), indėlių liudijimus, valstybės skoliniai įsipareigojimai ir akcijas (investicinis - nuosavybės).
Darbo tikslas. Išanalizuoti akcijas, jų rūšis bei vertės nustatymo metodus.
Darbo uždaviniai:
1. Palyginti skirtingų autorių pateikiamus akcijų apibrėžimus.
2. Apibūdinti akcijų tipus.
3. Išanalizuoti akcijų vertės nustatymo metodus.
1.AKCIJOS
Kad būtų aiškiau, kas yra akcijos, (žr. 1 priedas) imkime nedidelį turtą, pavyzdžiui, parduotuvę, priklausančią vienam žmogui. Savininkas gali susitarti, kad kas nors, įmokėjęs tam tikrą dalį sumos, taps partneriu ir gaus vieną ketvirtadalį parduotuvės nuosavybės teisių. Dabar tam partneriui suteikiama teisė į vieną ketvirtadalį parduotuvės nuosavybės teisių. Partneriui suteikiama teisė į vieną ketvirtadalį uždirbio (pelno) ir paprastai teisė reikšti savo nuomonę dėl parduotuvės veiklos. Na, o dabar įsivaizduokime, kad parduotuvė nieko neuždirba. Partneris neturi teisės į jokias išmokas. Jis juk yra partneris, o ne kreditorius. Dar blogiau, jeigu parduotuvė dirba nuostolingai, tada naujajam partneriui atitenka ir dalis nuostolių. Jeigu parduotuvė bankrutuoja, jam netgi tenka mokėti negrąžintas skolas, todėl mūsų nelaimingasis partneris gali būti priverstas ir pats bankrutuoti, nes kreditoriai tiesiogiai ir jam pateikia ieškinius. (Nuo to partnerius gali apsaugoti vadinamoji ribotos atsakomybės ūkinė bendrija.) (Mayer T., Duesenberry J.S., Aliber R.Z., 1995, Pinigai, bankai ir ekonomika. Vilnius, Alma littera.)
2. AKCIJŲ TIPAI
Pagal suteikiamas teises akcijos skirstomos į:
• Paprastąsias;
• Privilegijuotąsias.
2.1. Paprastosios akcijos
Paprastosios akcijos (žr. 2 lentelė) yra nuosavybės vertybiniai popieriai, pažymintys jų savininkų dalį bendrovės įstatiniame kapitale ir suteikiantys jiems turtines bei neturtines teises. Paprastosios akcijos...
Šį darbą sudaro 4219 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!