Normos, idėjos bei visuomeniniai santykiai sudaro teisę. Galiu daryti prielaidą, kad normos – labiausiai “teisiškas” elementas. Bendriausiai galiu apibūdinti, kad teisės normoje formuluojama elgesio taisyklė. Normos dėka apibrėžta idėja virsta visuomeniniais santykiais, arba atvirkščiai, faktiškai susiformavę santykiai koncentruojasi ir užsitvirtina normoje. Plačiau teisės normos sampratą, realiai egzistuojančias ir veikiančias teisės normas pabandžiau paanalizuoti šiame darbe. Šią temą nagrinėjau lyginamosios analizės metodu – t.y. sulyginau teisės teorijos profesorių pateiktus samprotavimus apie teisės normą apskritai su administracinės teisės specialistų nuomone apie administracines teisines normas, nevengiau ir savų apibendrinimų.
Kiekvienoje iš pateikto plano dalių aš pirmiausia nagrinėjau pateiktą klausimą susiedama jį su teisės teorija, o vėliau analizavau administracinės teisės normos klasifikaciją, bruožus, taikymo ypatumus.
Tam, kad būtų lengviau suvokti administracinės teisės normos sampratą, analizavau administracinės teisės normų požymius, būdingas savybes, skiriančias jas nuo kitų socialinių, teisinių normų. Tikiuosi, kad remiantis žymiais autoritetais, pavyko atskleisti temos esmę ir pateikti logiškas išvadas.
Teisės moksle egzistuoja skirtingos teisės sampratos (normatyvistinė, sociologinė, etinė ir kt.), kurių kiekviena pagrįsta savaip. Realizuojant teisę, pirminę reikšmę turi teisės, kaip normų sistemos suvokimas.
Norma – tai privaloma taisyklė, nukreipta į ateitį. Skirtingai nuo įsakymų, nurodymų konkrečiais klausimais, norma adresuota ne vienam asmeniui, o grupei asmenų. Normos veikimas nesibaigia įvykdymu, o numatyta neribotam įvykių skaičiui. Po jos realizavimo visuomeniniuose santykiuose ir žmonių poelgiuose, norma ir toliau veikia. Nuo kitų socialinių normų teisės normos skiriasi nenutraukiamu ryšiu su valstybe, kuri nustato ar sankcionuoja teisės normas ir saugo jas nuo pažeidimų.
Teisės norma skirta reguliuoti ne atskirą poelgį, o visą elgesį. Tuo ji skiriasi nuo teisės taikymo aktų, sutarčių, individualių potvarkių. Tam tikruose sprendimuose, kuriuose nurodoma teisės normos išvada konkrečiam įvykiui ar konkretiems santykiams, visada nustatomas konkretus asmuo, jo teisės ir pareigos. Teisės norma paprastai adresuojama asmenų, apibrėžtų išoriniais požymiais, grupei (pvz.: piliečiai, tėvai, sutuoktiniai, mokesčių inspekcija, prokuratūra, teismas ir kt.). Skirtingai nuo nurodymų, potvarkių, adresuotų tiksliai nurodytiems asmenims...
Šį darbą sudaro 2673 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!